• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Poznań: najpierw rozbiórka, a potem budowa nowego wiaduktu

Opublikowano: 27-04-2020 Źródło: PIM

W Poznaniu wyburzony ma zostać powstały w latach 70. XX w. sześcioprzęsłowy wiadukt drogowy w ciągu ul. Kurlandzkiej, który łączy Żegrze i Chartowo. W jego miejsce wybudowany będzie nowy obiekt. Firmy zainteresowane realizacją tego zadania przetargowe oferty mogą składać do 28 maja br.


Źródło: PIM Źródło: PIM

Na dalsze użytkowanie istniejącego wiaduktu, jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, nie pozwala jego stan techniczny. Z tego powodu powstać ma nowy obiekt nad ul. Bolesława Krzywoustego: czteroprzęsłowy, z jezdnią o szerokości 6 m, a także chodnikiem (1,5 m) i ścieżką rowerową (2,5 m). Z obu stron na wiadukt będzie się wyjeżdżać poprzez ronda, z  kolei w rejonie skrzyżowania ul. Kurlandzkiej i Bobrzańskiej, na długości ponad 190 m, powstanie ekran akustyczny o wysokości od 4 do 6 m. Ważnym elementem nowej przeprawy będzie odwodnienie (istniejący obiekt takiego systemu nie posiada), dzięki któremu wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane do kolektorów deszczowych. W ramach tej inwestycji konieczne będzie też przebudowanie sieci elektroenergetycznej oraz gazowej, a także m.in. wymiana fragmentu wodociągu.

Źródło: PIM Źródło: PIM

Zgodnie z planami, nowy wiadukt w Poznaniu ma być gotowy na początku 2022 r. Wykonawca na otrzymanie pozwolenia na użytkowanie oraz zgłoszenie gotowości do ruchu będzie miał maksymalnie 520 dni; 30 dni więcej otrzyma na wykonanie wszystkich robót budowlanych. Liczymy na to, że terminy te będą krótsze, ponieważ skrócenie terminu realizacji zamówienia będzie jednym z kryteriów wyboru najkorzystniejszej oferty – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przeczytaj także: Gdańsk. Pandemia zatrzymała budowę obrotowej kładki. Ale na krótko

 

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia