• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Koniec budowy mostu na drodze z Krakowa do Cieszyna

Opublikowano: 25-08-2020 Źródło: GDDKiA

Ponad 1,7 mln zł kosztowała budowa niewielkiego mostu w małopolskiej miejscowości Izdebnik. Przeprawa, która powstała w ciągu drogi krajowej nr 52, została już oddana do użytku. Zastąpiła most zbudowany jeszcze przed 1939 r.


Nowy most w Izdebniku. Fot. GDDKiA Nowy most w Izdebniku. Fot. GDDKiA

W Izdebniku powstał obiekt żelbetowy o konstrukcji ramowej, posiadający klasę A (a także klasę 150 wg STANAG 2021). Na moście jest jezdnia o szerokości 2 x 3,5 m.

Starty most w Izdebniku. Fot. GDDKiA Starty most w Izdebniku. Fot. GDDKiA

Kierowcy korzystają już z nowej przeprawy w Izdebniku, natomiast do całkowitego ukończenia zadania zostało jeszcze wykonanie prac wykończeniowych: na poboczach, stożkach i w rowach.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Umowę na zaprojektowanie i budowę mostu przez potok bez nazwy w Izdebniku podpisano w lipcu 2018 r. Do zadania wykonawcy należało przede wszystkim: rozbiórka istniejącego mostu i budowa przepraw tymczasowej oraz docelowej. Poza tym należało np. przebudować pobocza gruntowe, zjazdy, sieć energetyczną czy przydrożny rów; powstały chodniki.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Droga krajowa nr 52 składa się z dwóch fragmentów. Pierwszy łączy Cieszyn, poprzez Bielsko-Białą, z węzłem w Głogoczowie niedaleko Krakowa (to na nim znajduje się Izdebnik). Drugi stanowi północno-zachodnią obwodnicę Krakowa.

Przeczytaj także: DK52 – trwa remont jedynego takiego mostu przez Skawę

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia