• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Droga S7: postępuje budowa estakady na zakopiance [zdjęcia]

Opublikowano: 02-11-2020 Źródło: GDDKiA
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Postępują prace na budowie prawej nitki estakady w ciągu odcinka Lubień–Naprawa drogi ekspresowej S7 w Małopolsce. Przypomnijmy, że umowę na dokończenie budowy tego obiektu podpisano 1 września tego roku.


Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

W ostatnim czasie prowadzono prace związane np. z betonowaniem płyty górnej. Do tego skupiono się m.in. na wykonaniu pali pod podporę tymczasową.

Estakada z lotu ptaka

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Co się dzieje na placu budowy?

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Budowa estakady na zakopiance

Na odcinku S7 Lubień–Naprawa powstaje wieloprzęsłowa estakada o konstrukcji żelbetowej sprężonej, z odrębnymi częściami niosącymi dla każdej jezdni.

Fot6. GDDKiA

Fot6. GDDKiA

Wszystko będzie gotowe w 2021 r.

Długość budowanej obecnie prawej jezdni wyniesie 615,76 m, a szerokość 14,6 m. W przypadku zbudowanej przez poprzedniego wykonawcę lewej nitki będzie to odpowiednio 599,92 m oraz 16,1 m. Prześwit między obu nitkami wyniesie 0,8-2,36 m. Estakada umożliwi przejazd trasą ekspresową S7 nad drogami zbiorczymi oraz ciekami bez nazwy.

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Dokończenie budowy prawej nitki pochłonie ponad 42,2 mln zł. Wszystko ma być gotowe w ciągu 12 miesięcy i 15 dni od daty podpisania umowy, czyli od 1 września br. Do czasu realizacji wliczony jest okres zimowy (tj. od 16 grudnia do 15 marca).

Przeczytaj także. S19 Kraśnik–Janów: pierwszy wiadukt prawie gotowy [zdjęcia]

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.