Zaczyna się (16 sierpnia 2021 r.) modernizacja dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola w Warszawie.
Fot. ZIMD
Trasą Łazienkowską każdego dnia przejeżdża ponad 100 tys. pojazdów. Wspomniane przeprawy mają prawie 50 lat, powstały w 1974 r., znajdują się w dzielnicy Śródmieście nad Parkiem Agrykola i rondem Stanisława Sedlaczka, mają po 392 m długości i 10,5 m szerokości jezdni. Z uwagi na zły stan techniczny, na obu do tej pory obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/godz., a lewe, wewnętrzne pasy przeznaczono tylko dla pojazdów o masie do 5 ton.
W wyniku przeprowadzonej w 2015 r. ekspertyzy stwierdzono zły stan ustroju nośnego filarów rozdzielczych, dylatacji podłużnej, izolacji pomostu oraz odwodnienia. Najpierw naprawiany będzie obiekt północny – w stronę centrum.
Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej potrwać ma do marca 2024 r. Wartość robót budowlanych to 87,5 mln zł. Jak poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, na przebudowanym odcinku trasy o długości około 400 m, poza nowymi jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie.
Poinformowano także, że Trasa Łazienkowska cała czas będzie otwarta dla kierowców. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów, północnego, przejazd będzie możliwy po wiadukcie południowym. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt północny i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi.
Przeczytaj także: Modernizacja strategicznego wiaduktu w Koninie
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.