Wykonawca będzie wybrany w formule zapytania ofertowego, która została zastosowana z uwagi na fakt, że koszt przygotowania ekspertyzy oszacowano na poniżej 130 tys. zł. Wykonawca tego zadania zajmie się inwentaryzacją uszkodzeń elementów konstrukcji i wyposażenia mostu, ich opisem oraz wskazaniem przyczyn. Poza tym dokonana ma zostać ocena stanu technicznego konstrukcji nośnej i elementów wyposażenia, a także określona aktualna użytkowa nośność obiektu. Poza tym trzeba będzie wskazać warunki dalszej eksploatacji i zakres koniecznych do przeprowadzenia prac.

Oferty można składać do 6 września br.

Most Grunwaldzki w Krakowie

Most Grunwaldzki ma 155 m długości i 32 m szerokości (21 m jezdna z torowiskiem oraz po 5,5 m obustronne chodniki). To obiekt o konstrukcji belkowej, ciągłej z dźwigarami z betonu sprężonego z żelbetową płytą pomostu. Ustrój nośny oparto na podporach pełnościennych z betonu zbrojonego. Rozpiętości trzech przęseł:  42,5+68,0+42,5 m.

Łączy Stare Miasto z Dębnikami. Przeprawa, z której roztacza się widok na Wawel, budowana była w latach 1968–1972. Nazwa związana jest z podjętą w 1972 r. decyzją o odbudowie Pomnika Grunwaldzkiego, zniszczonego podczas II wojny światowej.

Kilka dni wcześniej Zarząd Dróg Miasta Krakowa opublikował zapytanie dotyczące ofert na opracowanie projektu wykonawczego modernizacji Mostu Dębnickiego (obie przeprawy dzieli zaledwie kilkaset metrów).

Przeczytaj także: Modernizacja jednego z najważniejszych mostów w Krakowie