Rozpoczął się przetarg na budowę Wisłokostrady w Rzeszowie. Nowa arteria m.in. ułatwi dojazd z południowej części miasta do drogi ekspresowej S19 oraz autostrady A4.
Tak będzie wyglądać Wisłokostrada. Źródło: UM Rzeszów
W ramach budowy Wisłokostrady powstaną m.in. drogi o łącznej długości ponad 2 km, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe (sumarycznie 3,3 km) oraz wiadukt nad linią kolejową Kraków-Medyka i nowy most Załęskiego.
Wisłokostrada w Rzeszowie powstać ma w ciągu 32 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 31 marca.
Źródło: UM Rzeszów
Wisłokostrada w Rzeszowie obejmie budowę m.in.:
- dróg na odcinku od skrzyżowania al. Rejtana z ul. Lwowską do skrzyżowania ul. gen. Maczka z ul. Siemieńskiego o łącznej długości 2040 m
- obustronnych chodników i ścieżek rowerowych o łącznej długości 3286 m
- skrzyżowania z ul. Ciepłowniczą (typu rondo) o średnicy zewnętrznej 75 m
- mostu nad Młynówką (18,8 m)
- mostu na Wisłokiem (81 m)
- dwujezdniowego wiaduktu nad linią kolejową Kraków-Medyka: jezdnia lewa 374 m, prawa 271 m
- zabezpieczenia osuwiska w rejonie ul. Konfederatów Barskich i ul. Chłędowskiego (ściana oporowa o długości 72 m, wysokości 5,9-9,8 m, grubości: 0,4–1,2 m)
- umocnienia koryta Wisłoka narzutem kamiennym oraz koszami kamienno-siatkowymi na odcinku 457,1 m.
Środki na budowę Wisłokostrady w Rzeszowie będą pochodzić z budżetu miasta, Rządowego Funduszu Polski Ład (65 mln zł) oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (30 mln zł).
Źródło: UM Rzeszów
Rzeszów. Po co budowa Wisłokostrady?
Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, powiedział, że Wisłokostrada to jedno z przedsięwzięć drogowych, które wpłyną na rozłożenie ruchu w mieście, a jej powstanie ułatwi mieszkańcom dojazd z południowej części Rzeszowa do drogi ekspresowej S19, a także odciąży m.in. rondo Pobitno i ścisłe centrum miasta – al. Piłsudskiego.
Źródło: UM Rzeszów
Realizacja tego zadania będzie oznaczała także otwarcie nowych terenów na Kopcu Konfederatów Barskich, które będziemy zagospodarowywali pod kątem rekreacyjnym, zielonym, a także innych, które w studium są przewidziane do zagospodarowania przede wszystkim pod kątem budowy powierzchni usługowych, biurowych. Takie inwestycje dadzą w mieście nowe miejsca pracy – powiedział.
Rzeszów planuje, że Wisłokostrada będzie być gotowa w 2026 r.
Przeczytaj także: Rok budowy drogi S19 z tunelem. Co już zrobiono?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.