Firma EiffageKierFerrovial, która odpowiada za budowę w Anglii drogi od Chiltern Hills do Kenilworth w Warwickshire, postanowiła, że na kaskach 1500 pracowników zamontowane zostaną specjalne czujniki, które włączą się, kiedy dane osoby będą zbyt blisko siebie.

Do monitorowania odległości między pracownikami, urządzenia PLINX wykorzystują technologię bezprzewodową – w przypadku braku wymaganej odległości mogą wydawać sygnały dźwiękowe, wibrować i migać. Bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników są najwyższym priorytetem. Staramy się, aby miejsca pracy były bezpieczne. Obecnie szczególnie ważne jest, aby zasady dotyczące dystansu były zrozumiałe, przestrzegane i monitorowane – powiedział Glenn Christiansen, dyrektor ds. bezpieczeństwa w EiffageKierFerrovial.

System pozwala też m.in. na kontrolowanie czasu pracy. Osoby odpowiedzialne w firmie za zdrowie i bezpieczeństwo twierdzą, że dane z urządzeń pozwolą również w odpowiedni sposób zarządzać „gęstością zaludnienia” na placu budowy.

Przeczytaj także: Polskie urządzenie do wykrywania SARS-CoV-2