• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Koniec z maseczkami. Jest tylko jeden wyjątek

Opublikowano: 24-03-2022 (Aktualizacja: 28-03-2022) Źródło: KMPRM, Polskatimes.pl

Od 28 marca 2022 r. zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.


Fot. zefart/Adobe Stock Fot. zefart/Adobe Stock

Zmiana nie dotyczy jedynie przebywania w obiektach leczniczych, w których nadal trzeba będzie zakrywać nos i usta. Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – powiedział w trakcie konferencji prasowej 24 marca Adam Niedzieski, minister zdrowia.

Poinformował też, iż znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu.

Niedzielski wskazał również, że przypadki z 24 marca to blisko 26% mniej zakażeń niż tydzień wcześniej. Poinformował, że 23 marca średnia liczba dziennych nowych zakażeń spadła poniżej 10 tys. i od kilku dni mamy do czynienia z przyspieszeniem tendencji spadkowej.

Źródło: twitter.com/a_niedzielski Źródło: twitter.com/a_niedzielski

Bardzo uważnie obserwowaliśmy, co się dzieje z nowymi przypadkami w ostatnim tygodniu, jaki jest efekt powrotu dzieci do szkół i dużego napływu uchodźców. Z naszej perspektywy oba zjawiska nie przyczyniły się do przełamania tendencji spadkowej. Przyspieszenie spadków widać też na poziomie zleceń – stwierdził.

W Polsce dominuje wariant omikron koronawirusa, wynosi aż 70%.

Przeczytaj także: Pandemia. Poznań sprawdza, co znajduje się w ściekach

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia