Partnerzy portalu

Woj. śląskie – w Jaworznie kończy się przebudowa tłoczni ścieków

Opublikowano: 20-01-2023 Źródło: Wodociągi Jaworzno

Dobiega końca przebudowa tłoczni ścieków przy ul. Batorego w Jaworznie (woj. śląskie). Realizacja inwestycji Wodociągów Jaworzno rozpoczęła się w maju 2022 r.


Kończy się przebudowa tłoczni ścieków w Jaworznie. Fot. Wodociągi Jaworzno/Facebook Kończy się przebudowa tłoczni ścieków w Jaworznie. Fot. Wodociągi Jaworzno/Facebook

W modernizowanej tłoczni ścieków przeprowadzono próby szczelności nowego układu, dzięki któremu zwiększy się przepustowość instalacji. Zostanie zminimalizowana liczba uruchamianych na rzece Biała Przemsza przelewów burzowych. Ostatni etap to prace wykończeniowe i porządkowe.

Fot. Wodociągi Jaworzno/Facebook Fot. Wodociągi Jaworzno/Facebook

Tłocznia ścieków została oddana do użytku w 2008 r. Modernizacja była niezbędna ze względów technicznych i dostosowania pompowni do aktualnych warunków klimatycznych. Dodatkowe zbiorniki niemal dwukrotnie zwiększą przepustowość obiektu, a kraty o kilku średnicach będą wyłapywać napływające elementy stałe. Instalacja dozowania wody wysokoozonowej i środka Ferrox ograniczy nieprzyjemne zapachy.

Fot. Wodociągi Jaworzno/Facebook Fot. Wodociągi Jaworzno/Facebook

W ubiegłym roku Wodociągi Jaworzno zakończyły przebudowę oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb i sieci kanalizacyjnej (wybudowano 19 km m.in. dla mieszkańców dzielnicy Dąbrowa Narodowa). W oczyszczalni wyremontowano obiekty związane z gospodarką osadową oraz układy i urządzenia mechaniczne.

Przeczytaj także: Kraków. Awaria w oczyszczalni. Zatrudniono nurka

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!