Partnerzy portalu

Duże inwestycje wod-kan w Jaworznickim Obszarze Gospodarczym

Opublikowano: 08-12-2023 Źródło: UM Jaworzno

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert podpisał kontrakty na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG) o wartości 100 mln zł. Pieniądze pochodzą ze wsparcia rządowego.


Wizualizacja Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego od zachodu. Źródło: UM Jaworzno Wizualizacja Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego od zachodu. Źródło: UM Jaworzno

Jaworznicki Obszar Gospodarczy jest położony na terenie po byłej kopalni „Jan Kanty”. W ramach inwestycji zostanie zrealizowanych pięć zadań:

  • zaprojektowanie i przebudowa przepompowni Siłownia II przy ul. Dobrej Energii w Jaworznie,
  • zaprojektowanie i budowa sieci kanalizacji ogólnospławnej w ul. Energetyków – zbiornik retencyjny,
  • zaprojektowanie i budowa systemu kanalizacji deszczowej i odwodnienia terenu – JOG,
  • zaprojektowanie i budowa sieci wod-kan na terenie JOG,
  • zaprojektowanie i budowa Stacji Uzdatniania Wody Jan Kanty.

Wykonawcą dwóch pierwszych zadań jest spółka Moderato. Ich łączna wartość to 26,6 mln zł. Trzecie za 8,2 mln zł zrealizuje IBG Instalbud, czwarte – konsorcjum FHU DAMEKS Damian Turczyński i AMP Anna Proksa (24,6 mln zł), a ostanie firma WOFIL Robert Muszański (39,4 mln zł).

Wizualizacja Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego od wschodu. Źródło: UM Jaworzno Wizualizacja Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego od wschodu. Źródło: UM Jaworzno

Stacja uzdatniania wody będzie zasilana wodami kopalnianymi. Po oczyszczeniu trafi do przedsiębiorstw w JOG, w przyszłości może także do mieszkańców Jaworzna. Nowe zasoby odciążą ujęcie miejskie i zapewnią bezpieczeństwo dostawa na dziesięciolecia. Długość zmodernizowanych i wybudowanych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych osiągnie po 10 km każda. Zbiornik retencyjny uchroni mieszkańców przy ul. Energetyków przed zalewaniem posesji i drogi.

Przeczytaj także: Kto zbuduje sieć wodociągową w Stalowej Woli?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!