Partnerzy portalu

Małopolska. W gminie Trzebinia uruchomiono nową studnię głębinową

Opublikowano: 09-05-2024 Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

W Bolęcinie w gminie Trzebinia (woj. małopolskie) oddano do użytku studnię głębinową S-5 o wydajności 30 m3/godz. Woda jest ujmowana z czwartorzędowego piętra wodonośnego i ma bardzo dobre parametry jakościowe. A Wodociągi Chrzanowskie powiększyły zasoby własne.


W gminie Trzebinia uruchomiono studnię głębinową. Fot. Wodociągi Chrzanowskie W gminie Trzebinia uruchomiono studnię głębinową. Fot. Wodociągi Chrzanowskie

Budowę rozpoczętą w listopadzie 2022 r. realizowały brygady z wydziału sieci wodociągowej i kanalizacyjnej spółki. Doprowadziły rurociąg od studni S-5 do stacji uzdatniania wody. Pracownicy wydziału głównego energetyka samodzielnie zabudowali szafę sterowniczą z okablowaniem. Wiosną 2024 r. zakończył się montaż systemów zabezpieczenia technicznego, wizyjnego i alarmowego na studni oraz w budynkach technologicznych.

Fot. Wodociągi Chrzanowskie Fot. Wodociągi Chrzanowskie

W maju, po dopełnieniu formalności studnię uruchomiono, a woda z niej płynie w sieci wodociągowej.

Fot. Wodociągi Chrzanowskie Fot. Wodociągi Chrzanowskie

W ubiegłym roku zmodernizowano stację uzdatniania wody w Bolęcinie. Zabudowano energooszczędny zestaw hydroforowy, przeprowadzono regenerację trzech studni głębinowych i zautomatyzowano cały obiekt. System umożliwia nadzór nad procesami technologicznymi związanymi z pompowaniem i uzdatnianiem wody. Pozwala m.in. na zdalne uruchamianie urządzeń, pełną kontrolę i rejestrowanie parametrów przepływu wody, ciśnienia, temperatury.

Przeczytaj także: Myślenice. Oczyszczalnia ma 50 lat. Przebudowa tuż-tuż

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!