• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Wyzwania dyrektywy ściekowej - jak je finansować?

Opublikowano: 19-07-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Przedstawiciele jednostek samorządowych, jednostek centralnych oraz wykonawców będą debatować o bieżących problemach branży gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi oraz możliwościach ochrony przeciwpowodziowej.


Dyrektywa ściekowa. Fot. Adobe Stock Dyrektywa ściekowa. Fot. Adobe Stock

W ciągu trzech dni Kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” – głos branży w sprawie dyrektywy ściekowej

Jedną z prelegentek Kongresu będzie dr inż. Klara Ramm, związana z branżą wodociągowo-kanalizacyjną od 20 lat. Pracowała jako dyrektor planowania i zasobów wodnych w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej, była członkiem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie oraz ekspertem w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecnie pracuje w Politechnice Warszawskiej jako adiunkt w Zakładzie Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Od wielu  lat pełni funkcję eksperta w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie” (IGWP). Jest przedstawicielką Polski w federacji EurEau, uczestniczy również w przedsięwzięciach międzynarodowych.

Dr inż. Klara Ramm. Fot. Qualisty Studio Dr inż. Klara Ramm. Fot. Qualisty Studio

Ekspertka poruszy problem finansowania wyzwań wynikających ze zmian dyrektywy ściekowej. Propozycja nowej dyrektywy ściekowej jest obecnie procedowana w Parlamencie Europejskim i Radzie Europejskiej. Mimo możliwych zmian pewne jest, że kwestia uporządkowania gospodarki wodami opadowymi będzie jednym z istotnych celów dyrektywy. 

Pojawiają się nowe wyzwania oraz konieczność kontroli jakości i ilości wody opadowej oraz redukowania przelewów z kanalizacji ogólnospławnej. Kwestia finansowania nowych wyzwań staje się kluczowa, choć niełatwa – podkreśla przedstawicielka IGWP.

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Nagrody TYTAN 2023 – zgłoś kandydaturę w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia