W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Przedstawiciele jednostek samorządowych, jednostek centralnych oraz wykonawców będą debatować o bieżących problemach branży gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi oraz możliwościach ochrony przeciwpowodziowej.
Dyrektywa ściekowa. Fot. Adobe Stock
W ciągu trzech dni Kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.
Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” – głos branży w sprawie dyrektywy ściekowej
Jedną z prelegentek Kongresu będzie dr inż. Klara Ramm, związana z branżą wodociągowo-kanalizacyjną od 20 lat. Pracowała jako dyrektor planowania i zasobów wodnych w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej, była członkiem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie oraz ekspertem w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecnie pracuje w Politechnice Warszawskiej jako adiunkt w Zakładzie Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Od wielu lat pełni funkcję eksperta w Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie” (IGWP). Jest przedstawicielką Polski w federacji EurEau, uczestniczy również w przedsięwzięciach międzynarodowych.
Dr inż. Klara Ramm. Fot. Qualisty Studio
Ekspertka poruszy problem finansowania wyzwań wynikających ze zmian dyrektywy ściekowej. Propozycja nowej dyrektywy ściekowej jest obecnie procedowana w Parlamencie Europejskim i Radzie Europejskiej. Mimo możliwych zmian pewne jest, że kwestia uporządkowania gospodarki wodami opadowymi będzie jednym z istotnych celów dyrektywy.
Pojawiają się nowe wyzwania oraz konieczność kontroli jakości i ilości wody opadowej oraz redukowania przelewów z kanalizacji ogólnospławnej. Kwestia finansowania nowych wyzwań staje się kluczowa, choć niełatwa – podkreśla przedstawicielka IGWP.
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Nagrody TYTAN 2023 – zgłoś kandydaturę w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.