• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Konstrukcja oporowa z grodzic stalowych przy zbiorniku retencyjnym

Opublikowano: 21-11-2014 Źródło: PPI Chrobok

Z końcem sierpnia zakończyła się realizacja konstrukcji oporowej z grodzic stalowych przy zbiorniku retencyjnym na terenach poprzemysłowych w obszarze Nowe Gliwice. Za inwestycję odpowiedzialna była firma PPI Chrobok.


Fot. PPI Chrobok Fot. PPI Chrobok

Fot. PPI ChrobokPrace przy konstrukcji oporowej z grodzic stalowych stalowych przy zbiorniku retencyjnym na terenach poprzemysłowych w obszarze Nowe Gliwice rozpoczęły się w marcu 2014 r. Inwestycja, za którą odpowiedzialna była firma PPI Chrobok, obejmowała budowę zbiornika retencyjnego, zapewniającego odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z terenu „Centrum Edukacji i Biznesu – Nowe Gliwice” do oczyszczalni poprzez kanalizację deszczową. Zbiornik zlokalizowano na terenie powstałym po zniwelowaniu hałdy byłej kopalni KWK Gliwice. Fot. PPI Chrobok

Fot. PPI Chrobok

Ze względu na umiejscowienie zbiornika w skarpie hałdy, konieczne było wykonanie konstrukcji oporowej w postaci ściany z grodzic stalowych.

W ramach przedsięwzięcia zabudowano łącznie około 1000 m2 ścianek z grodzic stalowych o długości do 17,5 m. Do momentu wykonania zbiornika o konstrukcji żelbetowej wprowadzono dodatkowe podparcia ścianki z rozpór stalowych długościach przekraczających 17 m.

Prace zakończyły się 31 sierpnia 2014 r.

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.