Partnerzy portalu

Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej – TYTANY 2022 wręczone

Opublikowano: 08-11-2022 Źródło: inzynieria.com

8 listopada 2022 r. podczas Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej wręczone zostały TYTANY, prestiżowe nagrody za osiągnięcia w obszarach będących tematami Kongresu.


Tytany 2022 - Konferencja Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej Tytany 2022 - Konferencja Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej

Nagrody TYTAN Wydawnictwo Inżynieria przyznaje już od ponad dwóch dekad. Są znane, rozpoznawalne i cenione. Decyzję o tym, komu przyznać nagrodę, podejmuje jury, w skład którego wchodzą uznani eksperci.

Zwycięzcy i wyróżnieni podczas gali Tytanów 2022. Kongres GWiOP - Fot. Quality Studio
Zwycięzcy i wyróżnieni podczas gali Tytanów 2022. Kongres GWiOP - Fot. Quality Studio

Laureatów z sektora gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej nominowało jury, w skład którego weszli:
•    dr hab. inż. Jadwiga Królikowska - profesor Politechniki Krakowskiej
•    prof. dr hab. inż. Marian Kwietniewski – Politechnika Warszawska
•    prof. dr hab. inż. Paweł Licznar – Politechnika Wrocławska
•    prof. dr hab. inż. Maciej Mrowiec – Politechnika Częstochowska
•    dr inż. Florian Piechurski – Politechnika Śląska 
•    Paweł Kośmider - redaktor naczelny kwartalnika „Inżynieria Bezwykopowa”

Członkowie komisji rozdzielili pulę punktów w każdej kategorii. Po ich zsumowaniu wyłoniono laureatów. Zwycięzca w każdej kategorii jest tylko jeden, jednak każda nominowana za realizację lub produkt firma zdobywa wyróżnienie.

Zdobywając 39 pkt. TYTANEM w kategorii projekt/realizacja roku w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej nagrodzona została:

Nagrodę w imieniu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odebrali Agnieszka Kowalkiewicz i Wojciech Szpakowski ze spółki Gdańskie Wody - Fot. Quality Studio
Nagrodę w imieniu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odebrali Agnieszka Kowalkiewicz i Wojciech Szpakowski ze spółki Gdańskie Wody - Fot. Quality Studio

•    Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego za budowę zbiorników retencyjnych na terenie industrialnym, przy porcie w Gdańsku.

Do nagrody nominowano także:
•    Miasto Mrągowo za zmianę projektu „Budowa i przebudowa głównych kolektorów deszczowych na terenie Miasta Mrągowo” poprzez wprowadzenie zagadnień zielono-niebieskiej infrastruktury i zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi w mieście - 35 pkt.
•    Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie za działania związane z przywróceniem ciągłości dwóch rzek w południowej Polsce – Wisłoki oraz Białej Tarnowskiej - 31 pkt.

Zdobywając 37 pkt. TYTANEM w kategorii Produkt/technologia roku w obszarze gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej nagrodzona została firma:

Przedstawicielstwo firmy Uponor Infra - Fot. Quality Studio
Przedstawicielstwo firmy Uponor Infra - Fot. Quality Studio

•    Uponor Infra Sp. z o.o. za inteligentne zbiorniki retencyjne 

Do nagrody nominowano także:
•    Haba Beton Johann Bartlechner Sp. z o.o. za rynny „Pfuhler Rinne”, które są trwałym i bardzo stabilnym systemem odwodnień szczelinowych z żelbetu - 19 pkt.
•    Soley sp. z o.o. za technologię trenczmikserów CDMM o zmiennym położeniu miecza roboczego do realizacji przesłon przeciwfiltracyjnych w technologii wgłębnego mieszania gruntu - 25 pkt.
•    Wavin Polska S.A. za zbiorniki dla drzew Wavin TreeTank - 31 pkt.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym.

Zachęcamy do odwiedzenia FOTOGALERII z Kongresu GWiOP.

Przeczytaj także: Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej – relacja online

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia