• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Wody opadowe w sieci kanalizacji zbiorczej – o tym warto rozmawiać

Opublikowano: 12-07-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Podczas wydarzenia odbędzie się sesja plenarna "Wody opadowe w sieci kanalizacji zbiorczej" poprowadzona przez dr Jędrzeja Bujnego, który od blisko 20 lat zajmuje się prawnymi aspektami gospodarki odpadowej i wodno-kanalizacyjnej oraz Grzegorza Gałabudę, biegłego Najwyższej Izby Kontroli w zakresie weryfikacji wniosków o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.


Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami.


Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.

Dyskusja poszerza horyzonty

Podczas tegorocznej edycji Kongresu GWiOP będzie można wziąć udział w bardzo ciekawej sesji plenarnej dotyczącej gospodarowania wodami opadowymi w sieci kanalizacji zbiorczej. Prelekcje uznanych ekspertów oraz późniejsza dyskusję inspirowaną wystąpieniami poprowadzą dwaj wybitni eksperci: dr Jędrzej Bujny - radca prawny, doktor nauk prawnych oraz właściciel Kancelarii Prawnej BUJNY Prawo dla ekosystemu. Od blisko dwóch dekad prawnie wspiera podmioty działające w sektorze infrastrukturalnym i komunalnym ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadowej oraz wodociągowo-kanalizacyjnej,

dr Jędrzej Bujny podczas I Kongresu GWiOP w 2022. Fot. Quality Studio dr Jędrzej Bujny podczas I Kongresu GWiOP w 2022. Fot. Quality Studio

oraz Grzegorz Gałabuda, ekonomista posiadający kwalifikacje w zakresie finansów przedsiębiorstw komunalnych i gmin, zarządzania projektami, doradztwa w obszarze systemów organizacji usług komunalnych oraz restrukturyzacji i prywatyzacji podmiotów gospodarczych sektora komunalnego. Jest również biegłym w sprawach ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, a także w zakresie ustalania cen hurtowego odbioru ścieków, powoływanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Grzegorz Gałabuda podczas Kongresu GWiOP 2022 r. Fot. Qualisty Studio Grzegorz Gałabuda podczas Kongresu GWiOP 2022 r. Fot. Qualisty Studio

Podczas sesji poruszone zostaną takie zagadnienia jak:

  • obowiązujące przepisy i regulacje umowne,
  • ryzyka podtopienia, odpowiedzialność odszkodowawcza,
  • stanowiska organów regulacyjnych,
  • wpływ wód opadowych na kalkulacje taryf za zbiorowe odprowadzanie ścieków,
  • opłaty za zrzut do kanalizacji zbiorczej,
  • przelewy burzowe, przelewy awaryjne, kanały ulgi

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych od kilkunastu lat przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji eventu będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić nowo otwartą mobilną przepompownię Kraków Lesisko oraz obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: Modernizacja warsztatu projektowania i modelowania systemów odwodnienia – czy to konieczność?

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia