W dniach 6-8 września 2023 r. w zabytkowym kompleksie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie odbędzie się II Kongres Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023. Podczas dwudniowych obrad głos zabiorą wybitni naukowcy i doświadczeni eksperci. Odbędą się także warsztaty praktyczne i branżowa debata.
Retencjonowanie wód opadowych. Fot. Adobe Stock
Kongres GWiOP jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych.
Zmiany klimatu to fakt, z którym musimy się zmierzyć
Zagrożenia związane ze zmianami klimatu powodującymi zarówno susze, jak i gwałtowne burze i powodzie wymagają uwagi i odpowiedniego zarządzania.
Problem błyskawicznych powodzi w miastach powodowanych deszczami nawalnymi, zalanych ulic oraz podtopień będących wynikiem m. in. niedrożnych systemów odprowadzenia wód opadowych będzie tematem wystąpienia Bartosza Urbana z firmy Zinplast sp. z o.o. produkującej m.in. zewnętrzne i wewnętrzne instalacje wodne z tworzyw sztucznych.
Powodzie miejskie spowodowane zmianami klimatu. Fot. Adobe Stock
Ekspert od 30 lat związany jest z branżą budowlaną a od 15 lat z branżą wod-kan. Podczas swojej prezentacji przedstawi rozwiązania retencji okresowej wód deszczowych podczas gwałtownych opadów oraz sposoby retencjonowania deszczówki i metody jej wykorzystania.
Wiedza – Biznes – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP
Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.
Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.
Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com
Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.
Przeczytaj także: Woda deszczowa w budynku – możliwość, rozwiązania, potencjał
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.