• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Sztuczna inteligencja w retencji zbiornikowej

Opublikowano: 07-08-2023 Źródło: inzynieria.com

7 września, podczas II Kongresu Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej #GWiOP2023 w ramach sesji „Ochrona przeciwpowodziowa”, Adrian Baranowski, ekspert firmy DHI przedstawi referat na temat inteligentnych systemów sterowania retencją zbiornikową w mieście.


Sztuczna inteligencja na rzecz retencji miejskiej. Fot. DHI Polska Sztuczna inteligencja na rzecz retencji miejskiej. Fot. DHI Polska

W ciągu trzech dni kongresu uczestnicy wezmą udział w licznych prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uznanymi autorytetami naukowymi, doświadczonymi wykonawcami i producentami oraz otwartymi na współpracę inwestorami. Poza merytorycznymi sesjami technicznymi organizatorzy przewidzieli też czas i miejsce na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie relacji biznesowych. 

AI sposobem na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu

Sztuczna inteligencja wykorzystana w systemach smart city do zarządzania retencją zbiornikową w celu przeciwdziałania skutkom zmian klimatu monitoruje i analizuje poziomy wód oraz prognozuje warunki pogodowe.

Fot. DHI Polska Fot. DHI Polska

Dzięki temu dostosowuje operacje retencji, optymalizuje działania, reaguje na awarie i generuje raporty. Integracja z innymi elementami smart city umożliwia spójne zarządzanie miastem i minimalizację ryzyka powodzi. O zaletach stosowania inteligentnych cyfrowych rozwiązań w retencyjnej gospodarce wodnej miast opowie Adrian Baranowski, pełniący funkcję Key Account Managera w firmie DHI. 

Adrian Baranowski, Key Account Manager DHI Polska. Fot. DHI Polska. Adrian Baranowski, Key Account Manager DHI Polska. Fot. DHI Polska.

To ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży utilities. Specjalista w realizacji projektów dla klientów krajowych i międzynarodowych, prowadzący szkolenia oraz wdrażający systemy informatyczne w sektorze wod-kan i administracji publicznej. Obecnie wykorzystuje swoje techniczne i branżowe kompetencje jako analityk i doradca, koncentrując się na tworzeniu silnych relacji z klientami opartych na wartościach i partnerskiej współpracy.

Wiedza – Biznes  – Atrakcje: pełne oblicze Kongresu GWiOP

Tradycyjnie, drugiego dnia kongresu odbędzie się uroczysta gala rozdania Tytanów – prestiżowych nagród inżynieryjnych przyznawanych w kategorii Produkt Roku oraz Realizacja Roku branży gospodarowania wodami i ochrony przeciwpowodziowej.

Jedną z kluczowych atrakcji wydarzenia będzie także wycieczka techniczna, podczas której uczestnicy - obok mobilnej przepompowni Kraków Lesisko - zwiedzą także obiekty hydrotechniczne jednej z największych zapór wodnych w Polsce – w Dobczycach.

Kongres, podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza, że można wziąć w nim udział na miejscu lub online za pośrednictwem platformy AkademiaInzynieria.com

Zapraszamy do REJESTRACJI przez STRONĘ KONGRESU.

Przeczytaj także: II Kongres GWiOP. Ważne wydarzenie w historycznych miejscach

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia