Od 1 stycznia 2020 r. w stolicy Małopolski działa jednostka budżetowa o nazwie Klimat-Energia-Gospodarka Wodna (KEGW). Do jej zadań należy m.in. budowa i utrzymanie systemu odwodnienia miasta, w tym kanalizacji deszczowej, oraz ochrona przeciwpowodziowa. Na co dzień jednostka współpracuje m.in. z Zarządem Zieleni Miejskiej (ZZM), który z kolei wdraża „zielone”, zrównoważone zarządzenie wodą. W inwestycje związane z infrastrukturą deszczową zaangażowana jest także spółka Wodociągi Miasta Krakowa.

Miło nam poinformować, że udział w III Kongresie Gospodarowania Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej weźmie prof. dr hab. Stanisław Mazur►, który jest I zastępcą prezydenta Krakowa, sprawując nadzór właśnie nad KEGW i ZZM.

Podkreślmy również, iż podczas Kongresu, poza prof. Stanisławem Mazurem, głos zabiorą także przedstawiciele każdego z trzech podmiotów, o których napisaliśmy wcześniej. Poza tym dzięki uprzejmości miasta uczestnicy Kongresu będą mogli wziąć udział w wycieczce technicznej.


Dziękując Miastu Kraków za zgodę na pełnienie roli Patrona naszego wydarzenia, cały czas zapraszamy do udziału w Kongresie, który odbędzie się w dniach 4-6 września 2024 r. właśnie w stolicy Małopolski. Uczestnicy wysłuchają licznych prelekcji, wezmą udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach praktycznych oraz wystawie branżowej, a także wycieczce technicznej i rejsie pod Wiśle.


Wydarzenie będzie mieć wyjątkowy charakter nie tylko z uwagi na udział wybitnych ekspertów, ale także ze względu na miejsca. Rozmowy toczyć się będą w zabytkowych obiektach Zakładu Uzdatniania Wody na Bielanach, a gala rozdania nagród TYTAN w Zamku w Przegorzałach, położonym w samym sercu Lasu Wolskiego. Zapraszamy do rejestracji i udziału w #GWiOP2024. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Kongresu.

Przeczytaj także: Taryfikacja w sektorze wodno-kanalizacyjnym