Miasta w naszym kraju od kilku lat starają się przygotować na skutki coraz częstszych ulew. Największym wyzwaniem jest takie przygotowanie infrastruktury, by deszczówka najpierw została zatrzymana tam, gdzie spadnie, a później wykorzystana na różne cele, na przykład pielęgnację zieleni miejskiej. Dzięki takiemu podejściu nie tylko oszczędza się wodę z wodociągu, ale także eliminuje zagrożenie dla oczyszczalni, które nie muszą przyjmować olbrzymich mas wody zebranych z dachów czy ulic.
Budowa modułowego zbiornika retencyjnego. Fot. Hauraton Polska
Nagłe ulewy mogą doprowadzić do lokalnych podtopień właśnie szczególnie w miastach, gdzie przeważająca część nawierzchni jest uszczelniona i nie pozwala na naturalne przesiąkanie wody opadowej do gruntu. 3 grudnia o godz. 11, za pośrednictwem portalu akademia.inzynieria.com, odbędzie się webinar „Woda pod kontrolą: jak pokonać wyzwania związane ze stosowaniem zbiorników retencyjnych w złożonej zabudowie miejskiej”. Podczas wydarzenia Maciej Pawlak, ekspert firmy Hauraton Polska, opowie, w jaki sposób można skutecznie zarządzać wodą opadową w trudnych warunkach miejskich, stosując nowoczesne zbiorniki retencyjne.
Uczestnikom webinarium zaprezentowane zostaną różne rozwiązania – od betonowych zbiorników prefabrykowanych, przez modułowe zbiorniki wykonywane na miejscu budowy po rozwiązania łączące funkcję retencji z odwodnieniem powierzchni. Ekspert firmy Hauraton Polska, na przykładzie przeprowadzonych już inwestycji, podzieli się praktycznymi wskazówkami i sprawdzonymi rozwiązaniami technicznymi.
Skorzystanie z tego doświadczenia to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, w jaki sposób można tworzyć odporne na zmiany klimatu przestrzenie miejskie. Udział w webinarium jest bezpłatny. ZAPISZ SIĘ!
Zbiorniki retencyjne. Wolnej przestrzeni może nie być, ale wodę i tak da się zatrzymać
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.