Zgłoś nominację w obszarach:
•    Geoinżynierii
•    Budownictwa podziemnego

Kandydatami do nagrody mogą zostać:
•    projekty
•    realizacje (zakończenie prac od 01.08.2024 do 31.07.2025)
•    innowacyjne produkty, dostępne na polskim rynku

Na nominacje czekamy do 8 sierpnia (link do formularza na końcu artykułu)

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zwycięzcy nagrody TYTAN zostaną wyłonieni według nowych zasad – na najlepsze projekty i produkty będzie mógł oddać głos każdy zainteresowany, a nie tylko członkowie Jury.

Skąd ta zmiana? Od samego początku nagród TYTAN, intencją organizatorów było, by proces wyłaniania zwycięzców był jak najbardziej obiektywny, a na wybór laureatów miało wpływ szerokie grono. W celu zapewnienia niezależności nagrody, do jury zostali zaproszeni wszyscy przedstawiciele ośrodków naukowych zajmujących się geoinżynierią i budownictwem podziemnym oraz stowarzyszeń branżowych działających w tych obszarach. Członkowie jury w każdej z kategorii mieli do dyspozycji pulę punktową, którą rozdzielali pomiędzy nominowanych. Werdykty były sumowane i w ten sposób wyłaniano zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Ten model zdał egzamin i naszym zdaniem był transparentny oraz niezależny. Wszystko można jednak udoskonalić. Dlatego, chcąc włączyć w proces wyłaniania nagrody jak najszerszą grupę osób, w trosce o jej jeszcze większy prestiż, najwyższą transparentność podejmowanych decyzji, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian w zasadach wyłaniania laureatów nagród TYTAN.

Począwszy od ostatniej edycji, zwycięzcy są wyłaniani przez trzy odrębne gremia.

  • Pierwszą grupę stanowi niezależne jury ekspertów, złożone z zaproszonych przedstawicieli świata nauki i stowarzyszeń branżowych.
  • Drugą – Akademia Nagród TYTAN, do udziału w której zaprosiliśmy przedstawicieli firm nominowanych do nagrody w trakcie jej długoletniej historii.
  •  Trzecią grupę stanowi społeczność osób związanych z branżą geoinżynieryjną i budownictwa podziemnego lub zainteresowanych dokonaniami na tym polu, złożona m.in. z użytkowników serwisu inzynieria.com i czytelników „GDMT – geoinżynieria, drogi, mosty, tunele”.

Głosowanie poszczególnych grup będzie odbywało się za pomocą dedykowanego serwisu internetowego. Co istotne: każde z gremiów wyłaniających zwycięzcę ma równy wpływ na ostateczny werdykt, a „waga” głosów poszczególnych grup wynosi po 1/3.  Zwycięzcy kategorii zostaną ustaleni na podstawie sumy procentowej wyników uzyskanych w głosowaniu poszczególnych grup.
Jesteśmy przekonani, że dokonane zmiany spowodują, że nagrody TYTAN staną się jeszcze bardziej popularne i cenione, a branża uzyska bardzo znaczący wpływ na proces ich wyłaniania.

Zachęcamy do zgłaszania nominacji.

Już samo wytypowanie produktu lub projektu jako nominowanego do nagrody TYTAN jest nobilitacją i powodem do dumy. Warto zatem zgłosić do konkursu firmy, które mogą pochwalić się ciekawymi projektami, realizacjami, jak również wprowadzają na rynek innowacyjne produkty. Na nominacje czekamy do 8 sierpnia. Wspólnie zdecydujmy, komu w tym roku przypadną TYTANY!

ZNASZ BRANŻĘ?
CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA KREOWANIE JEJ LIDERÓW?
ZGŁOŚ NOMINACJĘ I WYBIERZ LAUREATÓW NAGRÓD TYTAN 2025