Kraków nie ustaje w modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Jednym z projektów, który zostanie zrealizowany w najbliższym czasie, jest remont kolektora prawobrzeżnego rzeki Wilgi. Prace zostaną wykonane z zastosowaniem bezwykopowej metody, a do renowacji ponad 1,8 km przewodów wykorzystane zostaną panele GRP. Zadania podejmie się, wyłonione w drodze postępowania przetargowego, przedsiębiorstwo AQUAREN sp. z o.o. sp. k. z Bytomia – producent innowacyjnych cienkościennych paneli APS (Aquaren Panel System).
Remont kolektora prawobrzeżnego Wilgi ma być zakończony w 2020 r. Fot. ilustr. Quality Studio
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie remontu odcinków grawitacyjnej kanalizacji ogólnospławnej, zlokalizowanych na trasie od ul. Przedwiośnie/Długosza do ul. Brożka w Krakowie. Do zakresu przedsięwzięcia należy również remont studzienek (27 szt.) oraz komór zabudowanych w kolektorze, komór przelewów burzowych oraz miejsc włączenia przyłączy i kanałów bocznych.
Remontowany kolektor o wymiarach 900 x 1350 mm (607 m), 1000 x 1500 mm (348 m) i 1100 x 1640 mm (898 m), ma przekrój jajowy, a łączna długość przewodów poddanych renowacji to 1853 m. Rurociąg posadowiony jest na głębokości od 2,59 do 5,63 m.
Zleceniodawca – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie (MPWiK) – określił, by do renowacji kanałów wykonawca wykorzystał panele wykonane z żywic wzmacniane włóknem szklanym (GRP). Do remontu pozostałych elementów infrastruktury mają zostać użyte: zaprawa mineralna (kominy złazowe oraz miejsca włączenia kanałów bocznych, przyłączy w kominach złazowych oraz w komorach), wykładzina bazaltowa (komory przelewów burzowych) oraz laminat, pakery lub kształtki kapeluszowe (miejsca włączenia przyłączy).
AQUAREN ma wieloletnie doświadczenie w stosowaniu tych metod. Bytomska firma produkuje panele APS, które wyróżniają się na rynku m.in. technologią produkcji. Są one wykonywane w technologii nasączania infuzyjnego, a cały proces produkcyjny jest stale monitorowany i poddawany drobiazgowej kontroli jakości. Dzięki temu produkt, który służy wykonawcy do prac renowacyjnych, jest stuprocentowo zgodny z opisem.
Umowę na realizację zadania, którego wartość wynosi 9,9 mln zł brutto, podpisano 5 lipca br. Kontrakt być zrealizowany do końca czerwca 2020 r. Faza projektowa, która niebawem się rozpocznie, potrwa do końca br.
Przeczytaj także: W Krakowie, u stóp Wawelu, trwa renowacja kolektora ściekowego
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.