Dr. inż. Dariusz Zwierzchowski zaprezentował uczestnikom spotkania zagadnienie wpływu jakości pobranych próbek wykładzin CIPP na wyniki badań ich parametrów wytrzymałościowych. Podczas swojego wystąpienia prelegent tłumaczył, jak ważne w procesie sprawdzania jakości wykonania prac renowacyjnych jest wykonanie badań laboratoryjnych na pobranych próbkach utwardzonych rękawów CIPP (ang. Cured in Place Pipe). Wskazał również, na co należy zwrócić uwagę podczas takiego badania i czym powinny charakteryzować się analizowane próbki.

Wystąpienie dr. inż. Dariusza Zwierzchowskiego uczestnicy Konferencji ocenili na 8,6 pkt. (w dziesięciostopniowej skali). Tuż za nim na podium – z 8,2 pkt. – uplasował się Bogusław Wójtowicz (POliner sp. z o.o.), którego referat podczas ubiegłorocznej Konferencji CIPP Technology Days oceniono najwyżej. W tym roku prelegent mówił o badaniach długoterminowych w kontekście żywic CIPP. Trzecie miejsce zajął dr inż. Andrzej Kolonko z Politechniki Wrocławskiej (PWr), który za udane wystąpienie na temat odbiorów technicznych rękawów CIPP otrzymał 8,0 pkt. Serdecznie gratulujemy udanych wystąpień!


Poziom merytoryczny obrad konferencyjnych, zorganizowanych w ramach CIPP Technology Days 2019, był, jak zawsze, bardzo wysoki. Świadczą o tym najlepiej wystawione przez samych słuchaczy noty. Wysoko oceniono m.in. prezentację reprezentującej poznański Aquanet SA Annę Danek, która dzieliła się z uczestnikami Konferencji doświadczeniami inwestora z przygotowania przedsięwzięć realizowanych przy użyciu technologii bezwykopowej CIPP, a także Rafała Charta (Insituform sp. z o.o.), charakteryzującego w ramach swojego referatu system InsituMain®, oraz Jakuba Kani (RELINEEUROPE AG), który mówił o innowacjach i specjalnych aplikacjach w zakresie technologii CIPP UV na przykładzie realizacji firmy.

Z dużym zainteresowaniem (i wysokimi ocenami) spotkała się również tegoroczna nowość w programie CIPP Technology Days – warsztaty. Prowadzone przez dr. inż. Bogdana Przybyłę i dr. inż. Tomasza Abla (PWr) oraz dr inż. Beatę Nienartowicz (PWr, GSG Industria sp. z o.o.) spotkanie dotyczyło projektowania wykładzin CIPP wg wytycznej DWA-A 143-2.

Serdecznie gratulujemy wszystkim prelegentom, słuchaczom dziękujemy za liczne oddane głosy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję CIPP Technology Days, która odbędzie się w dniach 8–10 stycznia 2020 r.!

Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. jest organizatorem kilku odbywających się cyklicznie już od kilkunastu lat konferencji branżowych, dotyczących nie tylko inżynierii bezwykopowej, ale także budownictwa podziemnego, gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi oraz geoinżynierii. Podczas każdego wydarzenia przeprowadzane są ankiety, w których uczestnicy oceniają program konferencji, a także jej przebieg i organizację, wpisując w nie swoje uwagi, wskazówki i oczekiwania wobec kolejnej edycji spotkania. Wszystkie cenne sugestie organizatorzy biorą pod uwagę podczas opracowywania programów tych wydarzeń.

Przeczytaj relację z konferencji: CIPP „bije” kolejne rekordy