W Krakowie poddany renowacji zostanie betonowy fragment kanalizacji ogólnospławnej DN300 o długości niemal 200 m, posadowiony na głębokości od 3 m do 3,6 m. Zgodnie z przetargową dokumentacją, wykonawca tego zadania zastosować ma wykładzinę z włókien szklanych nasączanych żywicą poliestrową, utwardzaną promieniami UV.

W efekcie planowanej renowacji zapewniona ma być m.in. sztywność obwodowa rękawa nie mniejsza niż 4KN/m2. Zamawiający wymaga także m.in. odporności chemicznej w zakresie pH 4–9 i temperatury do 35°C.

W ramach tego zamówienia poddane modernizacji będą także przyłącza kanalizacyjne DN150 (20 sztuk o łącznej długości 145 m) oraz 13 studzienek i miejsca włączenia przyłączy oraz kanałów bocznych.

Jak czytamy w dokumentacji, do renowacji włączeń przyłączy wpiętych bezpośrednio w poddawany renowacji odcinek kanału należy używać kształtek kapeluszowych wykonanych z filcu technicznego nasączanych żywicami poliestrowymi.

Przetargowe propozycje oceniane były na podstawie dwóch kryteriów: ceny – 60% oraz długości okresu gwarancji – 40 %.

Wybrana została oferta F.P.U. „Reno-Kan” z Krakowa, ponieważ, zgodnie z zasadami podanymi w specyfikacji, okazała się najkorzystniejsza w bilansie wszystkich kryteriów oceny ofert – napisano w uzasadnieniu. Koszt realizacji tego zadania to niemal 126 tys. zł.

Wodociągi Miasta Krakowa odpowiadają za 1906 km sieci kanalizacyjnej.

Przeczytaj także: Ostrów Wlkp. – jedyne źródło dopływu ścieków do oczyszczalni – do renowacji. Jest nowy przetarg