Kolorowa wieża z "klocków" będzie kolejnym miejscem, gdzie będzie można obejrzeć niesamowite konstrukcje, ale przede wszystkim - gdzie będzie można popuścić wodze fantazji i tworzyć własne budowle z nieograniczonej liczby klocków.


Trasa z Warszawy do Billund to 1122 km... tylko czy aż?

Duńska firma BIG, która zaprojektowała to nowe centrum rozrywki, rozpoczęła prace nad inwestycją w 2013 r. Budynek został skonstruowany z 21 białych bloków ułożonych w formie kupki klocków. Jego wysokość wyniesie 23 m, a całkowita powierzchnia - 12 tys. m2. Na samej górze znajduje się blok odpowiadający wizualnie najbardziej popularnemu elementowi LEGO®, klockowi 2x4. Jak zdradza założyciel firmy, Bjarke Ingels, taki zabieg ma na celu nie tylko stworzenie atrakcyjnego wyglądu centrum, ale też uczynienie go rozpoznawalnym w Google Earth.


Tak wyglądała budowa LEGO® House


A to zobaczymy, odwiedzając centrum już po jego otwarciu.

Choć ściany bloków pozostają białe, intensywna kolorystyka pokrycia dachów przywołuje barwy wykorzystywane w produkcji duńskich klocków. Na wyżej zamieszczonej wizualizacji zauważyć można też kilka tarasów, wyposażonych w rozmaite atrakcje.


W środku również nie zabraknie niesamowitych obiektów - to Drzewo Kreatywności, które stanęło w samym środku centrum.

LEGO® zostało wynalezione już w 1932 r., jednak śmiało spogląda w przyszłość. Jednym z dowodów na to jest wykorzystanie w restauracjach robotów... oczywiście zbudowanych z klocków.


Czy w restauracji obsłużą nas kelnerzy? Ależ skąd! Nasze zamówienie...


...będziemy musieli zbudować sami i przekazać je do kuchni poprzez skaner.


Stamtąd wybrane danie wróci do nas na taśmie produkcyjnej w pojemniku przypominającym klocek, a zostanie wydane przez uprzejmego robota.

Bilety wstępu można rezerwować już teraz - dla niecierpliwych firma wypuściła już zestaw klocków LEGO® Architecture, dając możliwość zbudowania swojego własnego minicentrum, a także opublikowała film nagrany za pomocą drona. Zapraszamy do obejrzenia tego materiału:

Przeczytaj także: Pierwsza w Europie otwarta baza księżycowo-marsjańska