Proces budowy domu wymaga dokładnych przygotowań oraz znaczących nakładów finansowych. Zanim zdecydujemy się na jeden, finalny projekt, należy wziąć pod uwagę wiele różnych opcji – w tym przede wszystkim technologię budowy domu.
Źródło: www.pexels.com
Technologia murowana
Budowa domu w technologii murowanej to wciąż najpopularniejszy wybór wśród Polaków. Szeroki wachlarz materiałów, z jakich możemy wybudować ściany domu, umożliwia dostosowanie murów do każdych wymagań. Zdecydować można się na ściany jedno-, dwu- czy trzywarstwowe – w zależności od preferencji.
Jeśli projekt domu jest wykonywany na zamówienie, wtedy rodzaj ścian można dowolnie uzgodnić z architektem. Podczas zakupu gotowego projektu z katalogu – opcje są zazwyczaj ograniczone do kilku wariantów.
Ściany jednowarstwowe najczęściej są zbudowane z takich materiałów, jak beton komórkowy, keramzytobeton i ceramika poryzowana oraz nie stosuje się w nich dodatkowego ocieplenia. Powinny także zostać wykonane przez doświadczoną i wykwalifikowaną ekipę budowlaną, ze względu na ryzyko występowania mostków termicznych. Ściany dwu- i trzywarstwowe są już z kolei ocieplane i cieszą się większą popularnością.
Koszty budowy ścian murowanych są dość podobne bez względu na typ, a różnić się mogą głównie dzięki rodzajom wybranych materiałów. Możemy ograniczyć koszt oraz czas poświęcony na postawienie domu, wybierając doświadczoną ekipę budowlaną – budowa domów jednorodzinnych w Warszawie i okolicach to specjalność firmy Magnificent z siedzibą w Ząbkach.
Technologia drewniana
Domy drewniane szkieletowe są wybierane zazwyczaj ze względu na ekologiczność materiałów oraz estetykę. Dodatkowymi plusami będą gwarancja trwałości takiego domu, oferowana przez producenta, oraz stosunkowo niska cena. Oprócz domu w technologii szkieletowej można decydować się na budowę domu z bali – jest to jednak rozwiązanie droższe, ponieważ budowa jest bardziej skomplikowana i wymaga doświadczonej ekipy budowlanej o wysokich kompetencjach.
Alternatywne technologie - domy z elementów prefabrykowanych
Mniej standardowym rozwiązaniem będą na przykład domy modułowe czy prefabrykowane. Są to domy wymagające jedynie zmontowania na placu budowy, co znacząco ułatwia proces, ale ogranicza wybór projektu do gotowych rozwiązań oferowanych przez producentów. W zależności od typu będą się one różnić poziomem zaawansowania ekipy budowlanej, która powinna zostać zaangażowana w projekt.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.