Pociski artyleryjskie, miny przeciwpiechotne, granat moździerzowy - na takie znaleziska z czasów II wojny światowej natrafiła Skanska podczas budowy II etapu obwodnicy Płocka. - Praca saperów jest uwzględniona w harmonogramie, to jakby część robót. Inwestycja jest w toku, więc cały czas może być coś jeszcze odkryte - mówi inzynierii.com Anna Strożek z biura prasowego przedsiębiorstwa.
Pociski i miny na budowie obwodnicy Płocka. Fot. Skanska
Znaleziono także Talmud Babiloński, który trafił już do Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku. - Osoby stamtąd nim się zajmują - dodaje Strożek.
Najpierw pracują saperzy
Ładunki zostały zabezpieczone i przekazane odpowiednim organom.
- Wiadomo, jaki to teren, że można coś tam znaleźć, więc najpierw sprawdzają go saperzy. Dopiero potem pojawiamy się my i wykonujemy prace. To normalny etap procesu realizacyjnego - tłumaczy Strożek, dodając: - A później badany jest kolejny odcinek. Cały teren sprawdzał Urząd Miasta Płocka. Jest wojskowy, więc takich rzeczy może być w okolicy dużo.
Budowa II etapu obwodnicy Płocka trwa od jesieni 2016 r. Wartość inwestycji to ponad 37 mln zł brutto. Kontrakt realizuje Skanska na zlecenie Urzędu Miasta Płocka.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.