Na peronach pojawią się m.in. nowe wiaty, tablice informacyjne, system nagłośnienia i monitoringu. Obiekty dostosowane będą do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się - w Małaszewiczach i Terespolu zamontowane zostaną windy, a w Białej Podlaskiej podjazd.

Powstanie nowe Lokalne Centrum Sterowania Terespol, wymienionych zostanie 113 rozjazdów, przebudowana będzie sieć trakcyjna oraz tory.


Ponadto w Białej Podlaskiej wybudowany zostanie tunel drogowy, zaplanowano również przebudowę w sumie 18 przejazdów kolejowo-drogowych, a 12 wyposażenie w nowy system zabezpieczeń.

- Ostatni etap modernizacji linii z Warszawy przez Siedlce do Terespola to wyczekiwana i ważna inwestycja, która zwiększy atrakcyjność naszego regionu. Przebudowa wpłynie również na polepszenie transgranicznego ruchu pociągów w komunikacji pomiędzy Polską a wschodnimi sąsiadami – mówi, cytowany w komunikacie, Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.


PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisały już umowę na wykonanie zadania pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej E20 Siedlce-Terespol dla zadania pn. +Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Siedlce–Terespol, etap III – LCS Terespol+. Unijne dofinansowanie wynosi prawie 355 mln zł netto.

Wykonawcą modernizacji jest firma TRAKCJA PRKiI S.A. z Warszawy. Roboty projektowe ruszą jeszcze w tym roku, a wszystkie roboty mają zakończyć się w sierpniu 2020 r.

Przeczytaj także: niebawem modernizacja trasy Opole–Nysa