Ponowna ocena oddziaływania inwestycji na środowisko odbyła się na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem.

- Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska jest obowiązany odnieść się do uwag w postanowieniu uzgadniającym warunki realizacji przedmiotowej inwestycji. Wydanie postanowienia przez RDOŚ jest warunkiem wydania zezwolenia na realizację inwestycji przez wojewodę - podają służby prasowe mazowieckiego urzędu wojewódzkiego.


Południowa Obwodnica Warszawy (droga ekspresowa S2) powstaje na terenie Warszawy w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer - jest m.in. połączeniem Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

POW - co będzie wybudowane?

Budową drogi ekspresowej S2 Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” podzielono na trzy zadania: od węzła „Puławska” (bez węzła) do węzła „Przyczółkowa” (bez węzła) o długości około 4,6 km; od węzła „Przyczółkowa” (z węzłem) do węzła „Wał Miedzeszyński” (z węzłem) o długości około 6,5 km; od węzła „Wał Miedzeszyński” (bez węzła) do węzła „Lubelska” (bez węzła) o długości około 7,5 km.

W ramach realizacji POW powstaną m.in. tunel pod Ursynowem oraz most przez Wisłę.

Przeczytaj także: Porr rozpoczyna budowę kluczowego dla Warszawy węzła