• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kolejny przetarg na budowę S19 rozstrzygnięty. Wygrał Budimex

Opublikowano: 29-03-2018 Źródło: GDDKiA

Najkorzystniejszą ofertą złożoną w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze do węzła Kamień o długości około 10,5 km okazała się ta zgłoszona przez spółkę Budimex. Kontrakt, który zostanie podpisany ze spółką przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), opiewać będzie na 333 520 613, 12 zł. Warunkami podpisania umowy są: brak odwołań od wyboru oraz pozytywny wynik kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.


Kolejny przetarg na budowę S19 rozstrzygnięty. Wygrał Budimex. Fot. GDDKiA Kolejny przetarg na budowę S19 rozstrzygnięty. Wygrał Budimex. Fot. GDDKiA

Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła) zrealizowany zostanie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji dla budowy S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, przygotowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem.

Przetarg na budowę odcinka S19 Podgórze–Kamień jest częścią większego postępowania, obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe–Sokołów Małopolski Północ.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Ten 30-kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

  • zadanie A: Nisko Południe–Podgórze (długość około 11,5 km);
  • zadanie B: Podgórze–Kamień (długość około 10,5 km);
  • zadanie C: Kamień–Sokołów Małopolski Północ (długość około 7,9 km).

Dzisiaj dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na zadanie B, natomiast 22 marca br. wybrano ofertę dla zadania C, które zrealizuje konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construccion S.A., za kwotę niemal 234,5 mln zł. Wybór najkorzystniejszej oferty na ostatni odcinek (zadanie A) nastąpi w pierwszych dniach kwietnia br.

O szlaku Via Carpatia

Idea utworzenia szlaku Via Carpatia została zapoczątkowana w 2006 r. w Łańcucie przez ministrów Litwy, Polski, Słowacji i Węgier, a obecnie jest jednym z polskich priorytetów inwestycyjnych. Trasa ta połączyć ma kraje bałtyckie z pozostałą częścią Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami; poprowadzona zostanie z Kłajpedy (Litwa) do Salonik (Grecka) przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię. W Polsce jej długość wynosić będzie 760 km. Cały jej przebieg ma już zapewnione finansowanie.

Realizacja S19 na Podkarpaciu

  • 30,1 km – w użytkowaniu;
  • 66,8 km – koncepcja programowa w opracowaniu;
  • 54,2 km – w przetargu w trybie „projektuj i buduj” (6 odcinków z czego dla 5 wybrano najkorzystniejszą ofertę);
  • 18,3 km – w przetargu na opracowanie koncepcji programowej (wybrano najkorzystniejszą ofertę).

Przeczytaj także: Jest umowa na projekt i budowę najdłuższego odcinka Trasy Kaszubskiej

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!