Generalny wykonawca odcinka drogi ekspresowej S7 między węzłem Widoma a Krakowem – Salini Impregilo S.p.A. – podpisało umowę z konsorcjum firm Sweco Engineering sp. z o.o. i Voessing Polska sp. z o.o. na opracowanie projektu drogi. To jedna z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych obecnie w Polsce. S7 połączy docelowo północ z południem kraju.
Oswecodcinek S7 Widoma–Kraków ma być gotowy w 2022 r. Fot. yossarian6 / Adobe Stock
Zadaniem konsorcjum z firmą Sweco będzie wykonanie projektu dwujezdniowej drogi ekspresowej. Na trasie powstaną około 43 obiekty mostowe – spółka odpowiadać będzie za najdłuższy z nich, tj. blisko 1,5-kilometrową estakadę. W zakres przedsięwzięcia wchodzi także zaprojektowanie czterech węzłów drogowych, które połączą ekspresówkę z istniejącym układem komunikacyjnym.
Trasa S7 Widoma–Kraków. Fot. GDDKiA
Do najciekawszych wyzwań inżynierskich będzie należała zmiana przebiegu koryt rzeki Dłubnia oraz potoku Baranówka kolidujących z projektowaną drogą. Na planowanej trasie znajdują się również interesujące obiekty zabytkowe, które wymagają specjalnej uwagi, jednym z nich jest schron amunicyjny w Nowej Hucie – podała spółka Sweco.
Odcinek S7 Widoma–Kraków ma być gotowy w 2022 r. Wartość inwestycji to 1 mld zł.
Przeczytaj także: Droga ekspresowa S7 Widoma–Kraków: podpisano umowę
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.