Ogłoszono przetarg na wykonanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej trasy tramwajowej na Marcelin w Poznaniu. Firma, której oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zajmie się szczegółową analizą możliwości połączenia Marcelina z centrum Poznania.
Fot. Rochu_2008/Adobe Stock
Już na tym etapie inwestycji władze miasta zakładają, że włączenie projektowanego torowiska w istniejącą sieć nastąpi na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Z kolei, w planowanej koncepcji, następne odcinki nowej trasy mają zostać przygotowane dwuwariantowo.
Jeden wariant zakłada linię tramwajową, której trasa przebiegałaby ul. Marcelińską do ul. Wałbrzyskiej, gdzie znajdowałaby się tzw. końcówka czołowa. Drugi zakłada przebieg trasy ulicami Bułgarską i Łubieńskiej do ul. Kolorowej, z pętlą uliczną przez ulice Pastelową i Jasną oraz zintegrowanym węzłem przesiadkowym tramwaj-autobus w ciągu ul. Bułgarskiej (obecny przystanek Ognik).
Marcelin to dzielnica w zachodniej części Poznania. Silna rozbudowa Marcelina oraz stale przybywająca liczba mieszkańców i pracowników biurowców powoduje konieczność rozważenia zwiększenia dla tego rejonu oferty komunikacyjnej – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Warianty trasy tramwajowej na Marcelin. Źródło: ZTM w Poznaniu
W Poznaniu trwa już budowa trasy tramwajowej na Naramowice. W ramach pierwszego etapu, na pętli Wilczak m.in. kończą się prace związane z budową torowiska i sieci trakcyjnej. W ramach budowy trasy tramwajowej na Naramowice powstanie torowisko o długości 3,3 km oraz niemal 7,5 km dróg. Wszystko ma być gotowe w 2021 r. Koszt przeprowadzenia wszystkich prac to około 380 mln zł.
Przeczytaj także: Poznań – umowa na budowę trasy tramwajowej
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.