Gotowe są stacje i przystanki: Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Leńcze, Podolany, Przytkowice, Radziszów, Rzozów, Stronie, Stryszów oraz Wola Radziszowska. Tak jak w przypadku większości modernizowanych obiektów kolejowych tego typu, PKP PLK wyposażyły je w nowe oświetlenie, wiaty i ławki oraz tablice informacyjne i oznakowanie. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się otrzymały pomoc w postaci ścieżek naprowadzających i pochylni.

Na odcinku Skawina–Sucha Beskidzka wymieniono 34 km torów, przebudowano 55 obiektów inżynieryjnych (m.in. mostu w Przytkowicach i wiaduktu w Woli Radziszowskiej), na 18 przejazdach kolejowo-drogowych pojawiły się nowe urządzenia, a na kilkunastu skrzyżowaniach zamontowano nową sygnalizację. Wkrótce wybudowany zostanie nowy przystanek – Radziszów Centrum, a stacja Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona wyposażona będzie w windy. Wszystkie prace na tym odcinku linii zakończą się w grudniu br.

Z kolei między Chabówką a Zakopanem nowe tory są już na odcinku Nowy Targ–Szaflary. Kolejnym etapem prac będzie modernizacja fragmentu Sieniawa–Nowy Targ. Roboty zlokalizowane będą w obrębie 12 stacji i przystanków, a także licznych wiaduktów, mostów i przepustów. W planach jest budowa nowego przystanku oraz łącznicy w Chabówce (wraz z nowym odcinkiem toru o długości około 600 m, zlokalizowanego między liniami Sucha Beskidzka–Chabówka i Chabówka–Zakopane. Roboty potrwają do 2023 r., a ich efektem będzie skrócenie podróży z Krakowa do stolicy polskich Tatr o ponad godzinę (do około 2 godz. 15 min.).

Przeczytaj także: Wiadukty kolejowe w Krakowie przeszły próby obciążeniowe