Jak wynika z danych polskich portów lotniczych w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2011 r. odprawiły one o prawie 23% osób korzystających z rejsów krajowych więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że w całym roku 2011 ruch na trasach krajowych może zwiększyć się nawet o 30%.

Najlepszym wynikiem może pochwalić się krakowskie lotnisko, w którym ruch krajowy wzrósł o około 50% - port obsłużył w tym zakresie 290 tys. osób. Z kolei warszawskie lotnisko do połowy grudnia obsłużyło w relacjach krajowych 1 mln 37 tys. osób, czyli o 17% więcej niż w 2010 r. W ciągu 11 miesięcy 2011 r. w Gdańsku obsłużono do 265,1 tys. pasażerów, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 218,1 tys. - wzrost wyniósł więc 21,5%. Niewielka poprawę zanotowało też lotnisko w Poznaniu, które w zakresie lotów krajowych obsłużyło 103,4 tys. osób, o około 3 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

Zdaniem ekspertów duży rozwój rynku to m.in. zasługa wejścia na rynek nowych przewoźników, takich jak Sprint Air i OLT Jetair, rozwój Eurolotu, a także różnorodna oferta dość atrakcyjna cenowo.

W Polsce loty krajowe to głownie rejsy biznesowe, dlatego na rozwoju rynku lotniczych połączeń krajowych najbardziej skorzystają lotniska znajdujące się w rejonach najsilniejszych gospodarczo, czyli w okolicy Katowic, Wrocławia, Krakowa i Gdańska.