W ostatnim czasie najbardziej wyczekiwaną drogą w Polsce była autostrada A2, a konkretnie jej środkowy odcinek - C. Udało się włączyć go do ruchu tuż przed Euro 2012, a w konsekwencji zyskaliśmy połączenie autostradowe polskiej stolicy ze stolicami europejskimi. Dzięki udostępnieniu ponad 90-kilometrowego odcinka A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą, drogą tą można jechać bezpośrednio do granicy niemieckiej. Tym samym ilość kilometrów dróg szybkiego ruchu na terenie Polski zwiększyła się do 2018.
Autostrada A2. Fot. z archiwum GDDKiA
Oddanie do użytkowania autostrady A2 do końca nie było pewne, biorąc pod uwagę stan realizacji projektu i czas, w jakim wykonawca musiał dokończyć roboty po chińskim konsorcjum, z którym rozwiązano umowę. Od dłuższego czasu na newralgicznym odcinku C prace prowadzono całodobowo, a wykonawca angażował wszystkie możliwe siły oraz najbardziej wydajny i niezawodny sprzęt. Jakkolwiek odcinek ten, podobnie jak i fragment A, nie jest w pełni ukończony, to najważniejsze, że udało się uzyskać przejezdność, a tym samym kierowcy nie będą musieli korzystać z bardzo kłopotliwych objazdów. Ostateczne zakończenie prac zgodnie z umową zostało zaplanowane na połowę października.
Aktualnie w Polsce można korzystać z 2018 km tras szybkiego ruchu, z czego 1193,9 km stanowią autostrady, a 824,3 km - drogi ekspresowe.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.