Wykonano już większość prac ziemnych przy rozbudowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
Wizualizacja: urząd województwa kujawsko-pomorskiego
W tej chwili, przede wszystkim, odbywają się roboty związanie z montażem elementów konstrukcji. Jedna z powstających nowych części istniejącego głównego obiektu ma ściany i strop piwnic, a właśnie wykonywane są płyty fundamentowe pod pozostałą nową część. Ponadto wylano ławy fundamentowe i położono podkłady betonowe pod budynek trafostacji i podziemny neutralizator ścieków dla oddziału zakaźnego.
Ile potrwają wszystkie prace?
Już w maju powinna zakończyć się budowa budynku technicznego, w którym będą m.in. główny węzeł cieplny z awaryjnym ogrzewaniem i stacja uzdatniania wody. Widać już ściany parteru, które powstały w technice żelbetowej.
- Po zaizolowaniu, wodnym i termicznym, ścian piwnicy zasypano je ziemią. W lipcu, po zainstalowaniu wyposażenia technicznego, węzły cieplny i wodny oraz podczyszczalnia ścieków zostaną włączone do szpitalnych sieci - podaje urząd województwa kujawsko-pomorskiego.
Łączna długość rur prowadzących ciepłą i zimną wodę wyniesie niemal 14 km.
Wizualizacja rozbudowy i modernizacji WSZ w Toruniu
Wizualizacja: Urząd województwa kujawsko-pomorskiego
Także w lipcu nastąpi montaż awaryjnego kontenerowego agregatu prądotwórczego, z tzw. zasilaczem bezprzerwowym (UPS) oraz zbiornikiem paliwa.
Wylano już ławy fundamentowe i ułożono podkłady betonowe pod budynek trafostacji i podziemny neutralizator ścieków dla oddziału zakaźnego.
Głównym wykonawcą rozbudowy i modernizacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu jest Budimex. Prace ruszyły minionej jesieni. Mają potrwać 36 miesięcy. Z kolei główny projektant nowego kompleksu to firma 4105.eu.
Co zostanie zrobione?
W ramach całej inwestycji dobudowane będą nowe skrzydła istniejącego budynku głównego, który z kolei zostanie gruntowanie zmodernizowany. Powstaną też pawilony dla szpitala zakaźnego i pięciu oddziałów psychiatrycznych, pawilon administracyjny i trzykondygnacyjny parking. Do tego na dachu głównego obiektu znajdzie się lądowisko dla helikopterów.
Liczby inwestycji
Wartość kontraktu: 336 413 825,65 zł brutto
Czas realizacji: 36 miesięcy
Powierzchnia działki: 105 126,00 m2
Powierzchnia zabudowy budynków: 25 906,00 m2
Powierzchnia użytkowa: 63 269,75 m2
Powierzchnie utwardzone: 22 018,00 m2
Przeczytaj także: Niebawem remont kolejnego odcinka trasy Toruń–Kutno
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.