Punktem wyjścia prac modernizacyjnych było wyeliminowanie barier architektonicznych starego (wybudowanego w 1934 r.) dworca kolejowego, które znacząco obniżały komfort podróżnych. Odnowiono elewację, wykonano konstrukcję dachu, wymieniono też stolarkę okienną i drzwiową. Nowy budynek jest przystosowany do obsługi podróżnych z dużymi bagażami, opiekunów z dziećmi, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych. Dla nich właśnie zamontowano podnośnik do ścieżki prowadzącej do peronu, a także oznakowanie w języku Braille’a, które ułatwi poruszanie się po dworcu osobom niedowidzącym i niewidzącym. Komfort podróżujących zapewnić ma także ogrzewana poczekalnia oraz elektroniczne tablice dynamicznego systemu informacji o odjazdach i przyjazdach pociągów. Cały teren dworca będzie też monitorowany. Wartość prac to blisko 4,3 mln zł.

PIG to przyjęty przez Radę Ministrów we wrześniu 2016 r. program, realizowany przez Polskie Koleje Państwowe (PKP S.A.). Najwyższy priorytet otrzymały w nim dworce, które znajdują się na stacjach położonych przy remontowanych lub już zmodernizowanych trasach kolejowych. Programem objęto łącznie około 200 obiektów, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i małych miejscowościach.

Naszym celem jest zbudowanie w Polsce kolei bezpiecznej, komfortowej i punktualnej. Dzisiejszy dzień to krok w tę stronę. Realizujemy wielki Program Inwestycji Dworcowych, który uzupełnia Krajowy Program Kolejowy. Wiele pracy przed nami, ale dzięki przyspieszeniu, które obserwujemy, możemy mieć pewność, że polska kolej w ciągu kilku lat zmieni na dobre swoje oblicze – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Przeczytaj także: Dolny Śląsk: modernizacja trzech dworców kolejowych