Remediacja to poddanie gleby, ziemi i wód gruntowych działaniom mającym na celu usunięcie – lub zmniejszenie – niebezpiecznych substancji, a także kontrolowanie oraz ograniczenie ich rozprzestrzeniania się. Celem tych zabiegów jest zapobieżenie zagrożeniu dla zdrowia ludzi lub stanu środowiska, z uwzględnieniem obecnego i planowanego sposobu użytkowania terenu. Czyim jednak obowiązkiem jest prowadzenie działań remediacyjnych? W jaki sposób należy je przeprowadzać? Radami w tym zakresie służą eksperci, którzy pojawią się w Łodzi 15 maja br. na spotkaniu z cyklu MenardTalks.

Plan spotkania obejmuje dwie prelekcje: pierwsza dotyczyć będzie definicji remediacji, jej uwarunkowań prawnych oraz kwestii odpowiedzialności za oczyszczenie gruntu, natomiast kolejna – prawidłowego badania gruntu, a także procesów technologii oczyszczania gruntu i wód gruntowych. Ponadto, przewidziano czas na sesję Q&A, tj. pytań i odpowiedzi.

Wiele grup związanych z branżą budowlaną – projektanci, architekci, kierownicy i inżynierowie budowy, geolodzy czy osoby zajmujące się pozyskiwaniem zleceń, sprzedażą i ofertowaniem – jest żywo zainteresowanych tematyką rozwiązywania problemów dotyczących występowania zanieczyszczeń w gruncie i wodach gruntowych. To właśnie dla nich firma przygotowała to seminarium: wszyscy, którzy wezmą w nim udział, będą mogli zdobyć potrzebną wiedzę ekspercką, a także spotkać się z lokalnym środowiskiem branżowym i nawiązać nowe znajomości.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Dodatkowe informacje i możliwość rejestracji na spotkanie pod adresem: menardtalks-lodzremediacja.evenea.pl

Przeczytaj także: Rusza cykl spotkań „Poznaj Soletanche-Freyssinet”