Jakie są koszty wypożyczenia sprzętu?

Opłaty za wypożyczony sprzęt to jedno z najważniejszych kryteriów, jakimi należy się kierować. Pamiętajmy o tym, że cena nie powinna wpływać na jakość usług. Z chwilą wypożyczenia maszyn i urządzeń musimy uiścić równowartość sprzętu, którym jesteśmy zainteresowani. Wypożyczalnia narzędzi może zażądać od nas również kaucji przeznaczanej na pokrycie kosztów ewentualnych napraw. Kaucja może wynosić od 20 do nawet 80 %. Wszystkie szczegóły znajdziemy w umowie. Dlatego chcąc uniknąć dodatkowych kosztów, koniecznie ją przestudiujmy.

Wypożyczalnia narzędzi – umowa

Przeglądając umowę zwróćmy uwagę na czas wypożyczenia. Narzędzia są wypożyczane na kilka godzin lub dni, ale istnieje również możliwość wydłużenia tego czasu do kilku miesięcy. Niezwykle ważne są zapisy dotyczące kosztów wypożyczenia. Niektóre wypożyczalnie oferują krótki kurs użytkowania sprzętu. Otrzymamy także wszelkie niezbędne instrukcje. Użytkowanie pewnych narzędzi wymaga odpowiednich uprawnień. Konieczne może być zatem przedłożenie zaświadczenia o posiadaniu przez pracowników określonych kwalifikacji.

Jak wygląda przekazanie sprzętu?

Narzędzia, które wypożyczamy powinny być w odpowiednim stanie technicznym. Muszą być również czyste. Przyjmując je warto więc wszystko sprawdzić, aby potem nie mieć problemu z dochodzeniem roszczeń. Ważna jest również właściwa eksploatacja sprzętu. Jeśli będziemy użytkować narzędzia niezgodnie z instrukcją powodując ich awarię, najpewniej zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami. Pamiętajmy o tym, że powinniśmy zwrócić sprzęt dokładnie w takim stanie, w jakim otrzymaliśmy go w dniu wypożyczenia. Wypożyczalnia narzędzi bez problemu zwróci nam wówczas pobraną kaucję.