Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przygotowuje się do budowy obwodnicy Ostrołęki (woj. mazowieckie). Rozpoczął się kolejny, trzeci już, przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla budowy tej trasy.
Obecny przejazd w rejonie Ostrołęki. Fot. GDDKiA
- Poprzednie dwa przetargi na opracowanie STEŚ unieważniono
- Obwodnica Ostrołęki ma być gotowa za osiem lat
- Sama budowa powinna potrwać około dwóch lat
Obwodnica Ostrołęki powstać ma w ciągu drogi krajowej nr 53. Zgodnie z planami drogowców, w 2022 r. ma nastąpić ogłoszenie przetargu na projekt i budowę drogi obwodowej. W kolejnym roku powinno odbyć się podpisanie umowy z generalnym wykonawcą. Trasa ma być budowana w latach 2025–2027, ale żeby zamierzenia GDDKiA mogły się ziścić, konieczne jest opracowanie STEŚ z elementami koncepcji programowej.
Zadaniem firmy, która zajmie się przygotowaniem STEŚ, będzie ustalenie przebiegu trasy (na podstawie analizy wariantów), a także opracowanie materiałów potrzebnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Parafowanie umowy z wykonawcą, przy braku odwołań, zaplanowano na listopad br. Dokumentacja ma być gotowa w ciągu 35 miesięcy od dnia podpisania kontraktu, a wcześniej, po 18 miesiącach, złożony powinien być wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej.
Dwa pierwsze postępowania zostały unieważnione, bo oferty z najniższymi cenami przekraczały budżet tego zadania, czyli 2,5 mln zł. W ramach pierwszego przetargu złożono pięć, a drugiego – osiem ofert.
Obwodnica Ostrołęki ma mieć około 12 km długości i znaleźć się na terenie trzech gmin – Ostrołęka, Rzekuń i Olszewo-Borki.
Przeczytaj także: Otwarto kolejny fragment obwodnicy Skawiny
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.