W Policach, na terenie zakładu Grupy Azoty i portu morskiego, powstaje kompleks Polimery Police. Budowa tak olbrzymiego zakładu wymaga zatrudnienia specjalistów od geotechniki. Zasadnicze roboty geotechniczne dobiegły już końca na obszarze portu w Policach.
Fot. facebook.com/keller.geotechnika
Prace związane ze wzmocnieniem podłoża gruntowego generalny wykonawca powierzył firmie Keller – do tej pory wykonano ponad 20 km kolumn betonowych oraz ponad 12 km pali CFA. Jak policzono, wykorzystany do tej pory beton wypełniłby cztery baseny olimpijskie, a całkowita masa użytej stali przekracza ciężar dwupoziomowego samolotu Aribus A380. Na koniec prac w porcie przeprowadzono badania grup kolumn oraz ciągłości pali, do tego próbne obciążenia pojedynczych kolumn i pali na ściskanie, próbne obciążenia pali na siły poziome i wyciągające.
Obecnie roboty geotechniczne odbywają się na terenie zakładu Grupy Azoty w Policach (kolumny DSM, pale CFA oraz mikropale).
W skład kompleksu Polimery Police wejdą instalacje odwodornienia propanu oraz wytwarzania polipropylenu, do tego system konfekcjonowania, magazynowania, logistyki i spedycji polipropylenu, a także instalacje pomocnicze wraz z połączeniami międzyobiektowymi oraz nabrzeże i terminal przeładunkowo-magazynowy z urządzeniami do rozładunku, magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich.
Zamawiającym jest spółka PDH Polska S.A., której akcjonariuszami są Grupa Azoty i Grupa Azoty Police. Umowę na projekt i budowę kompleksu Polimery Police podpisano rok temu z firmą Hyundai Engineering Co., Ltd.
Przeczytaj także: Jet grouting - metoda wzmocnienia podłoża pod zabytkowymi budowlami
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.