Domki drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Można powiedzieć, że firmy zajmujące się ich produkcją aktualnie przeżywają spory rozwój. Polacy coraz częściej i chętniej inwestują w domki letniskowe, ale też mniejsze drewniane wersje, które lokują w swoim ogrodzie. Tak duże zainteresowanie wynika z ich funkcjonalności, ale też niezwykle szerokiego wyboru – przedsiębiorcy oferują proste, jak i bardziej skomplikowane rozwiązania, które łatwo można dopasować do istniejącej zabudowy.
Domek drewniany. Fot. drewnolandia.pl
Domki drewniane do ogrodu – skąd tak duża popularność?
Coraz więcej osób poszukuje ekologicznych i zdrowych rozwiązań, nie tylko w zakresie żywienia, ale też otaczającego środowiska. Drewno jest materiałem naturalnym i co najważniejsze – biodegradowalnym. Osoby, które zainwestowały w drewniane domki do ogrodu, jako ich zalety wskazują:
- utrzymanie odpowiedniej, optymalnej wilgotności powietrza,
- brak ryzyka wystąpienia alergii,
- są elektrostatyczne, dzięki czemu nie są kłopotliwe dla osób z alergiami
- pozytywnie wpływają na system nerwowy.
To jednak nie wszystkie ich zalety. Z uwagi na prostą budowę są ekonomiczne. Ich wykończenie nie wymaga użycia specjalistycznych i drogich materiałów. Co więcej, właściwie ocieplona konstrukcja jest w pełni energooszczędna, co pozwala korzystać z wnętrza również w porze chłodnej, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów ogrzewania.
Fot. drewnolandia.pl
Do czego Polacy wykorzystują domki drewniane w ogrodzie?
Domki drewniane w ogrodzie najczęściej są wykorzystywane jako schowek na narzędzia ogrodowe czy mini-warsztat. Zdarzają się również przypadki, że większych rozmiarów konstrukcje są wykorzystywane jako domki letnie, w których goście lub właściciele regularnie nocują. Właśnie dlatego, wybierając odpowiednią konstrukcję domku, warto zastanowić się, do czego ma służyć. Jeśli jedynie jako narzędziownia – nie warto wybierać dużych rozmiarów obiektu. Tego typu modele sprawdzą się jako domki letniskowe, w których wnętrzu będą rozplanowane pomieszczenia, w których znajdą się meble i inne elementy wypoczynkowe. Warto wspomnieć, że Polacy lubią też małe domki drewniane, które służą jako miejsce zabawy najmłodszych mieszkańców.
Dlaczego warto zainwestować w domek drewniany?
Inwestując w domek z drzewa, należy pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. Wykonany z odpowiedniego gatunku drewna np. drzewa iglastego, będzie bezproblemowo służyć przez wiele lat. Aby jednak tak było, drewno musi spełniać kilka warunków. Najważniejsze z nich to odpowiednia suchość – optymalna wilgotność drewna do produkcji domku powinna kształtować się na poziomie 14 – 18%. Dobrze, jeśli drewno będzie pochodzić z regionów północnych. Po wykonaniu konstrukcji konieczne jest jego dokładne zaimpregnowanie i pomalowanie. Decydując się na zakup gotowej zabudowy, masz pewność, że wszystko zostało wykonane tak, jak powinno. Kluczową rolę odgrywa dach, który prawidłowo wykonany nie dopuści do zbierania się wody wewnątrz, ale też na elementach zewnętrznych.
Zobacz także: Producent domków drewnianych - Drewnolandia
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.