• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Ile obecnie kosztuje wykonanie wylewki samopoziomującej i co ma wpływ na cenę?

Opublikowano: 21-11-2022 Źródło: źródło zewnętrzne
SPONSOROWANE

Wykonanie równej, gładkiej i trwałej posadzki dobrze przewodzącej ciepło jest niezwykle ważne w przypadku systemów ogrzewania podłogowego. Do wyboru są wylewki samopoziomujące cementowe lub anhydrytowe. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, ile kosztuje wykonanie wylewki samopoziomującej i co ma wpływ na cenę?


Fot. KIBO Fot. KIBO

Rodzaje wylewek samopoziomujących i ich koszty

Jak już wspomnieliśmy inwestor może wybrać wylewkę samopoziomującą cementową lub anhydrytową. Na takiej wylewce można układać płytki, kamień, a także parkiet czy posadzkę żywiczną. Można stosować ją na twardej betonowej podstawie albo jako wykończenie rur systemu ogrzewania podłogowego. Dobrze wykonana wylewka nie wymaga korekt ani poprawek. Wylewki różnią się ze względu na rodzaj użytego materiału, a także grubość. Można zastosować wylewkę cienkowarstwową, która ma grubość od 5 do 50 mm i służy wyłącznie do wyrównywania podłoża. Dostępna jest także wylewka grubowarstwowa, która może mieć grubość od od 0,5 do 10 cm i może być stosowana jako samodzielne podłoże podłogowe w domu. Można wyróżnić jeszcze wylewkę szybkowiążącą. Jej zastosowanie sprawia, że już po 24 godzinach można przystąpić do prac wykończeniowych. Wylewka klasyczna twardnieje w ciągu kilkunastu godzin, jednak do całkowitego wyschnięcia potrzebuje kilku tygodni. Po tym czasie można przejść do prac wykończeniowych. Wybierając wylewkę samopoziomującą anhydrytową, trzeba wiedzieć, że jest to odwodniona odmiana gipsu, którą stosuje się w różnej grubości. Taki rodzaj wylewki dość długo schnie, a materiał charakteryzuje niska kurczliwość.

Fot. KIBO Fot. KIBO

Świetnie przewodzi ciepło i sprawdza się jako wykończenie systemu ogrzewania podłogowego. Nie sprawdzi się jednak do pomieszczeń wilgotnych, gdzie lepiej stosować wylewkę cementową. Cement często wzbogacany jest o polimery, które poprawiają kondycję wylewki. Taka wylewka szybciej schnie i nadaje się do nieogrzewanych pomieszczeń. Cena wylewki anhydrytowej cienkowarstwowej to ok. 20-30 zł/m2, z kolei w przypadku wylewki grubowarstwowej jest to ok. 40-50 zł/m2, ale trzeba powiedzieć, że cena zależy od wielu czynników. Cena wylewki cementowej cienkowarstwowej to ok. 26-36 zł/m2, a grubowarstwowej średnio 30-40 zł/m2, ale nie są uwzględnione koszty materiałów pod wylewkę.

Co ma wpływ na cenę wylewki samopoziomującej?

Cena wylewki w postaci suchej masy proszkowej przeznaczonej do wykonania zaprawy zależy od parametrów wylewki takich jak czas schnięcia, wytrzymałość oraz jakość budulca. Za opakowanie masy do wylewki trzeba zapłacić obecnie od 50 do 120 zł. Lepiej jednak prace związane z wylewką powierzyć fachowcom, którzy wykonają ją szybko, dokładnie i bez błędów. Warto zapoznać się z ofertą na stronie: posadzki-samopoziomujące.pl. Cena wylewki samopoziomującej wykonanej przez firmę uzależniona jest od lokalizacji, ilości m2 i grubości. W przypadku wylewki anhydrytowej na powierzchni 200 m2 o grubości 5 cm cena może wynosić ok. 44 zł/m2. Oczywiście cena dynamicznie się zmienia pod wpływem zmian w cenie surowców na rynku, a także kosztów pracy.

Fot. KIBO Fot. KIBO

Warto wiedzieć, że firma wykonuje wylewkę samopoziomującą na miejscu wykorzystując do jej wytwarzania specjalną maszynę. Wylewka anhydrytowa ma dwukrotnie lepszą przewodność cieplną od betonowej, dlatego warto stosować ją w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia, gdzie stosuje się ogrzewanie podłogowe. Warto wiedzieć, że wykonanie 150 m2 wylewki zajmuje ok. 2 godziny. Nie warto zatem próbować wykonywać jej samodzielnie, nie posiadając doświadczenia i specjalistycznych maszyn i narzędzi.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!