Chcesz postawić na swojej posesji garaż blaszany i zastanawiasz się, ile to będzie kosztować? Z naszego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby koszt inwestycji nie przekroczył Twojego zaplanowanego budżetu.
Fot. DidexStal
Na co zwrócić uwagę, kupując garaż blaszany?
Jak mówi przysłowie, mierz dwa razy, tnij raz. Taka postawa nie tylko oszczędza czas, daje również szansę ograniczenia błędów i wydatków. Ważne jest, aby zebrać wszystkie informacje z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieoczekiwanych niespodzianek. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo najważniejszym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę, kupując garaż blaszany.
Określ budżet i potrzeby
Na początku warto ustalić swój maksymalny budżet, czyli zastanowić się nad tym, ile pieniędzy możesz maksymalnie przeznaczyć na całą inwestycję, z uwzględnieniem transportu i montażu. Następnie powinieneś określić swoje potrzeby przestrzenne, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie, co będziesz przechowywać w garażu. Na tym etapie warto wziąć pod uwagę nie tylko swoje bieżące ale także przyszłe potrzeby.
Zapoznaj się z przepisami
Zgodnie z polskim prawem budowa wolno stojących budynków parterowych o powierzchni do 35 m² nie wymaga zgłoszenia staroście, jednak w przypadku większych hal stalowych konieczne może być uzyskanie zgody na budowę. Co więcej, na każde 500 m2 działki przypadają maksymalnie dwa budynki.
Ile kosztuje garaż blaszany?
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ w analizie kosztów należy uwzględnić wiele czynników, w tym:
- powierzchnię całkowitą budynku,
- robociznę, w tym transport i montaż,
- typ dachu,
- rodzaj blachy.
Dysponując takimi danymi, możesz uwzględnić przybliżony koszt projektu. Przykładowo, garaż blaszany 2x2 w wariancie podstawowym, czyli z bramą dwuskrzydłową i dachem jednospadowym, kosztuje średnio 3 tys. złotych. Cena będzie rosła w miarę zwiększania powierzchni całkowitej. Na ostateczny koszt mają wpływ poszczególne zmiany w konfiguracji budynku – blaszak z dachem dwuspadowym będzie droższy.
Garaż blaszany 3x5 z montażem to koszt rzędu 4-5 tys. złotych. Taka konstrukcja pozwoli Ci wygodnie garażować pojazd, a także przechowywać narzędzia i niewielkie maszyny ogrodowe. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, prawdopodobnie zdecydujesz się na wariant dwustanowiskowy, którego cena zaczyna się od 6 tys. złotych. A ile kosztuje hala stalowa 100 m2? Cena takiego budynku może przekroczyć 50 tys. złotych, jednak wciąż jest to kilkukrotnie mniejszy koszt w porównaniu do konstrukcji murowanych czy drewnianych o takiej samej powierzchni.
Garaż blaszany bezpośrednio od producenta – sposób na oszczędności
Powyżej uwzględniliśmy uśredniony koszt podstawowych konstrukcji, nie obejmujących izolacji, ewentualnych fundamentów ani pozwoleń na budowę. Pamiętaj, że cena projektu może się nieznacznie różnić w zależności od lokalizacji, a konkretniej drogi, jaką musi przebyć garaż z magazynu producenta do wskazanego przez Ciebie miejsca dostawy. Wiele firm oferuje jednak transport i montaż w cenie garażu.
Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która wykona dla Ciebie garaż blaszany na zamówienie, a także dostarczy go we wskazane miejsce i zamontuje, zapoznaj się z ofertą DidexStal. W razie pytań lub wątpliwości doświadczeni pracownicy zaproponują najkorzystniejsze pod względem ceny rozwiązanie, dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.