Wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę drugiej jezdni obwodnicy Kępna (woj. wielkopolskie) w ciągu drogi ekspresowej S11. Odcinek ma około 4 km długości. GDDKiA analizie poddała cztery złożone w przetargu propozycje.
Droga ekspresowa S11 stanowi obwodnicę Kępna. Źródło: GDDKiA
Wykonawca będzie pracować w formule projektuj i buduj. Roboty budowlane polegają na dobudowie drugiej jezdni, jadąc od strony północnej za węzłem Kępno Wschód do węzła Baranów. Powstaną obiekty inżynieryjne nad trasą powiatową, linią kolejową oraz rzekami o nazwach Niesób i Jamica.
Źródło: GDDKiA
Inwestycja wpisana jest do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. W przetargu za najlepszą uznano ofertę konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia (nieco ponad 69 mln zł; to najniższa zaproponowana kwota, kryterium ceny ma wagę 60%).
Po podpisaniu umowy, wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac będzie mieć 33 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy).
Droga ekspresowa S11 – jako obwodnica Kępna
Północny fragment obwodnicy Kępna, do którego teraz dobudowana zostanie druga jezdnia, oddano do użytku w 2018 r. Potem, w 2021 r., udostępniono II etap trasy obwodowej – drogę S11 poprowadzono od węzła Kępno na południe. Do węzła Kępno Wschód to trasa dwujezdniowa, a następnie, do węzła Baranów, jednojezdniowa. Powstało 6,8 km ekspresówki oraz 1,3 km łącznika z DK11.
Droga ekspresowa S11
Komunikuje Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie) z Tarnowskimi Górami (woj. śląskie), przecinając pięć województw: także wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Kierowcy korzystają już z niemal 170 km, a docelowa długość wynosi 550 km.
Przeczytaj także: Droga S11. 46 km, 25 ofert, 3 województwa. Znamy ceny
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.