Bauma to największe na świecie targi maszyn, sprzętu i materiałów budowlanych pod względem powierzchni wystawienniczej. W tegorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się w Monachium w dniach 7–13 kwietnia, uczestniczyła firma GEOD, będąca polskim przedstawicielem włoskiego producenta maszyn Comacchio.

Podczas targów, przedstawiciel Comacchio zaznaczył, że firma, założona w 1986 roku, jest przedsiębiorstwem rodzinnym, prowadzonym przez trzech braci, które wciąż pozostaje w rękach rodziny Comacchio. Obecnie zarządzanie firmą przechodzi na kolejne pokolenie. Comacchio to wiodący włoski producent maszyn do wierceń geotechnicznych, mikropali, studni ujęciowych i odwodnieniowych, otworów geotermalnych oraz wierceń poszukiwawczych, w tym dla przemysłu górniczego.
Firma Comacchio jest liderem na rynku włoskim i jednym z głównych graczy wśród włoskich producentów maszyn wiertniczych. Słynie z produkcji wysoko zaawansowanych technicznie urządzeń, które wyróżniają się innowacyjnymi i opatentowanymi rozwiązaniami, oryginalnymi technologiami. Dzięki zastosowaniu różnych systemów sterowania – klasycznego hydraulicznego, radiowego i na kablu – oraz zaawansowanych systemów nadzoru i komunikacji elektronicznej, maszyny Comacchio charakteryzują się wyjątkową łatwością obsługi.
Fot. Comacchio
Comacchio oferuje ponad 100 modeli maszyn wiertniczych, przeznaczonych do różnych zastosowań. Od 2015 roku firma poszerzyła swoją ofertę o segment maszyn do palowania i wierceń fundamentowych dużych średnic. Model CH 450 jest produkowany i modyfikowany od 10 lat, a obecnie w ofercie znajdują się także maszyny o masie od kilku do 100 ton. Na targach BAUMA firma zaprezentowała najnowszy model palownicy – CH850, ważący 100 ton. Jest to największa maszyna w historii firmy, o mocy zainstalowanej 405 kW (543 KM), przeznaczona do wierceń pali CFA o średnicy do 1200 mm i głębokości 27,7 metra. Maszyna wyposażona jest w głowicę obrotową o momencie 36 tonometrów oraz dysponuje siłą wyciągania wynoszącą 112 ton.
Na targach w Monachium zaprezentowano również inne innowacyjne maszyny, takie jak MC6S do mikropali z podwójnym obrotem masztu i wysięgnika, oraz model MC 5 LR przeznaczony do gwoździowania geotechnicznego, wiercenia kotew i otworów strzałowych. Model MC 5 LR wyróżnia się podwójnie łamanym wysięgnikiem z dwoma obrotnicami, który pozwala na zasięg roboczy do 5,5 m.
Fot. Comacchio
Nowoczesna kotwiarka MC22, zaprojektowana w koncepcji modułowej, umożliwia instalację różnych modeli silników diesla pochodzących od różnych producentów bez konieczności zmian w konstrukcji maszyny. Z kolei największa kotwiarka uniwersalna MC28 HD, wyposażona w zmodernizowany automatyczny system podawania rur, pozwala na odwiercenie otworu z jednoczesnym rurowaniem, w jednym ustawieniu roboczym, do głębokości 23 m.
Fot. Comacchio
W segmencie geotermalnym firma zaprezentowała zmodyfikowaną wiertnicę GEO 602 GT, wyposażoną w układ dwóch głowic obrotowych, z możliwością bocznego odsuwania oraz odchylenia do przodu. Dolna głowica jest wyposażona w zacisk do rur okładzinowych o średnicy 152 mm lub 216 mm.
Fot. Comacchio
Comacchio inwestuje także w cyfryzację i rozwój systemu monitoringu pracy maszyny ComNect, który w nowej wersji będzie jeszcze bardziej elastyczny i dopasowany do potrzeb branży budowlanej. System ten pozwoli na monitoring pracy maszyn, zarządzanie serwisem i analizę procesu wiercenia z wykorzystaniem najnowszej technologii.
Obecność na targach Bauma była dla firmy doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz prezentacji produktów szerszemu gronu odbiorców. Udział w tym prestiżowym wydarzeniu pozwolił lepiej zrozumieć potrzeby rynku i obserwować kierunki rozwoju branży. Z pewnością przyniesie to długofalowe korzyści i pomoże w dalszym rozwoju Comacchio.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.