Politechnika Gdańska należy do czołówki krajowych uczelni technicznych. Współpracuje z biznesem, prowadzi badania służące komercjalizacji wyników, co dla CPK jest najważniejszym argumentem za współpracą.

Wspólne działania obejmą przygotowanie przez uczelnię prac badawczych na potrzeby projektu CPK oraz organizację studiów magisterskich i podyplomowych po ich kątem. Zaplanowano także staże w spółce CPK, spółka będzie zamawiać tematy prac semestralnych i dyplomowych. Ma także dojść do transferu wiedzy między stronami porozumienia, w tym konsultowanie i opracowywanie przez naukowców i inżynierów elementów składowych projektu.

Od kilku lat nasza uczelnia posiada status uczelni badawczej, uzyskany w ramach ministerialnego programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Dzięki temu możemy stawiać jeszcze większy nacisk na wdrażanie innowacji i nowoczesnych rozwiązań m.in. w zakresie technologii cyfrowych, mobilności, ekologii czy bezpieczeństwa. To dla nas ważne porozumienie, dające jednocześnie nowe możliwości rozwoju obydwu stronom. Nasza uczelnia zyska dostęp do perspektywicznego pracodawcy, zaś CPK do ważnego ośrodka naukowego, badawczego i świetnie przygotowującego kadry na potrzeby przemysłu i biznesu – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

To już szóste porozumienie zawarte przez CPK z ośrodkiem naukowo-badawczym. Wcześniej umowy zostały zawarte z Politechniką Warszawską, Siecią Badawczą Łukasiewicz, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uczelnią Łazarskiego i Politechniką Łódzką – czytamy w komunikacie.

Przeczytaj także: Spółka CPK ma nowego partnera naukowego