Prace mają nabrać tempa od samego początku, ponieważ dzień po podpisaniu porozumienia ruszą prace na placu budowy. Stanie się tak, ponieważ  władzom Wrocławia zależy, by wszystko udało się jeszcze przed przyjazdem szefa UEFA Michela Platiniego.

Przetarg na budowę nowego terminalu na Strachowicach rozstrzygnięto w maju. Wówczas zwycięzcą została firma Hochtief. Ponieważ inwestycja jest współfinansowana z pieniędzy europejskich, już teraz musi przejść niezbędny audyt - czytamy w "Gazecie Wyborczej Wrocław". Władze portu wyrażają nadzieję, że zakończy się on w ciągu kilku dni. Finalizacja rozmów z firmą wykonawczą następuje już teraz. Według planu umowa zostanie podpisana tuż po zakończeniu kontroli, a dzień później na placu budowy terminalu lotniska pojawią się robotnicy i niezbedny sprzęt.

Na dotrzymaniu lipcowego terminu rozpoczęcia prac bardzo zależy zarówno zarządowi lotniska, jak i władzom Wrocławia. Wszystko dlatego, że być możw 26 lipca do Wrocławia przyjedzie Michel Platini. Na początku planowano, że wizyta  potrwa kilka godzin i obejmie głównie stadion w Maślicach. Niewykluczone, że Platini wyjedzie dopiero na drugi dzień - sugeruje "Gazeta Wyborcza Wrocław".