Na 28 września planowane jest otwarcie nowego terminala w porcie lotniczym w podkrakowskich Balicach. Dzięki tej inwestycji przepustowość lotniska wzrośnie do 8 mln pasażerów rocznie.

Nowa część terminala pasażerskiego (T4) zajmuje 33 tys. m2 powierzchni. Znajduje się tam część przylotowa z trzema tzw. karuzelami bagażowymi, poczekalnia dla osób oczekujących na pasażerów oraz 11 poczekalni odlotowych wraz ze sklepami i restauracjami. Wsiadanie do samolotów ułatwi specjalny rękaw, a dwa kolejne rękawy zostaną włączone do użytkowania przed końcem tego roku.
Kraków Airport to drugie co do wielkości lotnisko w Polsce. W 2014 r. obsłużono tam ponad 3,8 mln pasażerów, co było najlepszym z dotychczasowych wyników rocznych.
Prace budowlane realizuje włoska firma Astaldi S.p.A., a ich wartość wynosi 368,88 mln zł brutto.
13 września miał miejsce dzień otwarty nowego terminalu pasażerkiego krakowskiego lotniska. W programie znalazły się m.in. wycieczki z przewodnikiem, pokazy, warsztaty i atrakcje dla dzieci.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.