Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) podpisało dwa listy intencyjne i umowę sponsoringową, których celem jest rozwój portu lotniczego w Radomiu. Na terenie lotniska trwają prace związane m.in. z przebudową drogi startowej oraz płyt postojowych.
Fot. Robson90 / Adobe Stock
PPL nawiązało współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Dotyczy ona rekrutacji oraz specjalistycznego szkolenia kadr, które w przyszłości mogłyby zasilić radomskie lotnisko.
Będziemy potrzebować ludzi do pracy. Dobrze przygotowana kadra wymaga długich i specjalistycznych szkoleń. Pilotażowo uruchomiliśmy już nawet klasę o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych – powiedział Grzegorz Tuszyński, dyrektor portu lotniczego.
Oprócz tego, podpisano list intencyjny z Coral Travel – biurem podróży, organizującym wyjazdy do 40 krajów na całym świecie, a także umowę sponsoringową z E.LECLERC MOYA Radomka Radom, w ramach której lotnisko wesprze w sezonie 2021/2022 lokalne siatkarki.
Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 jest własnością PPL od 2018 r., kiedy to dotychczasowy właściciel, Port Lotniczy Radom, złożył wniosek o upadłość. Zaplanowano przebudowę portu, zakładającą budowę terminala, zdolnego przyjąć 3 mln pasażerów rocznie, przebudowę drogi startowej i płyty postojowej, dzięki czemu możliwa będzie obsługa jednostek linii czarterowych i niskokosztowych. Wśród powodów utrzymania lotniska w eksploatacji podaje się m.in. odciążenie Lotniska Chopina w Warszawie. Pierwsze rejsy z Radomia zaplanowano na lato 2023 r.
Przeczytaj także: Wiadukt na torami kolejowymi w Radomiu już otwarty
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.