Swoje plany zrewidowała gruntownie firma Marvipol, która planowała postawić przy Prostej luksusowy apartamentowiec zaprojektowany przez  znaną i cenioną Autorską Pracownię Architektoniczną Kuryłowicz & Associates.
W 20 kondygnacyjnej wieży zaplanowano 40 apartamentów o powierzchni od 80 do 230 mkw. Z ich okien rozciągać się miał atrakcyjny widok na ścisłe centrum miasta.

Deweloper doszedł jednak do wniosku, że lepszym interesem będzie budowa biurowca. Deweloper4 przekonuje też, że że budowa i sprzedaż biurowca to typowy objaw dywersyfikacji przedsiębiorstwa Projekt trafił więc z powrotem do architekta.
Prosta Tower, w nowej odsłonie liczy dziewiętnaście kondygnacji naziemnych. Pod budynkiem znajduje się pięciopoziomowy parking podziemny, na 75 stanowisk. Parter budynku będzie strefą usługowo-handlową.

W biurowcu znajdzie się ok. 5,3 tys. mkw. przeznaczonych na biura. Oprócz powierzchni biurowych na ostatniej kondygnacji użytkowej znajdą się również 3 apartamenty.
Nowa bryła sprawia wrażenie dużo masywniejszej niż poprzednia. Miejsce szklanej tafli, wysmuklającej budynek zajęła masywna konstrukcja przypominająca betonową siatkę.
Frontowa elewacja w postaci nieregularnej tafli skonstruowanej z betonowych bloków w kształcie diamentów wyróżnia wizualnie budynek.

Marvipol ma już w ręku prawomocne pozwolenie na budowę i podpisany kontrakt z generalnym wykonawcą części naziemnej budynku. Została nim firma Mitex Eifage, która zainkasuje za to 57 mln złotych. Firma rozpocznie prace, gdy  zakończy się budowa części garażowej budynku.
Tym zajmuje się z kolei firma Soletanche Polska, która rozpoczęła pierwsze wykopy jeszcze jesienią 2007 roku. Budowa garażu trwała tak długo ponieważ wymagała ostrożnych i czasochłonnych prac ze względu na sąsiedztwo Łuckiej City. Robotnicy musieli wykonać pięć kondygnacji garaży podziemnych i nie naruszyć konstrukcji sąsiedniego budynku.

Powierzchnie poszczególnych pieter wynoszą od 300 do 600 mkw. Biurowiec zaprojektowano i budowany jest jako obiekt klasy A, z wysokością piętra przekraczającą 3 metry, z podniesioną podłogą oraz opuszczanym sufitem. Czynsz wywoławczy deweloper określił na 25-30 euro za 1 mkw. miesięcznie. Całość inwestycji zostanie zakończona w trzecim kwartale 2010 roku.